Pozor, s migrací je to trochu jinak. Nové informace o chystané vládě Itálie

23.05.2018 16:46 | Zprávy

V Itálii se formuje nová vláda. Pokud se příští vládní stranou stane Hnutí pěti hvězd, máme se prý na co těšit. Nová vláda by mohla požadovat přijetí uprchlických kvót v celé EU, přijetí takřka všech migrantů, kteří přijedou k italským břehům, a rozvolnění fiskálních pravidel. Na sociálních sítích před tímto hnutím Evropu varuje blogerka Lucie Sulovská. A nejen ona.

Pozor, s migrací je to trochu jinak. Nové informace o chystané vládě Itálie
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Server iHNed.cz přinesl informace o tom, že italské Hnutí pěti hvězd tlačí především na resuscitaci povinných uprchlických kvót v EU. Jejich plány počítají také s tím, že se Itálie bude dál významně zadlužovat. To by však podle serveru mohlo vyvolat celkovou paniku na finančních trzích.

Před plány Hnutí pěti hvězd varuje také pravicově konzervativní blogerka Lucie Sulovská.

„Říkám to od začátku; řešením migrační krize v představách Hnutí pěti hvězd (M5S) je co největší tlak na co nejširší pojetí kvót; na permanentní mechanismy rozdělování migrantů, a to včetně těch, kteří zjevně nemají nárok na azyl; prostě všech, kteří k italským břehům doplují. Dále je to strana velice sociálně liberální v otázkách LGBT, genderové politiky atd. Je to catch-all party, která přesně naplňuje význam slova populismus a udělala se na tom, že dá všechno všem, pivo bude zadarmo a fotbal každej den. Nezaměstnané jižany zlákala na nepodmíněný příjem, snížení věku odchodu do důchodu, vyšší sociální dávky. Chtějí ukázat prostředníček eurozóně, takže pokud to berete tak, že čím hůř, tím líp, budiž. Ale jinak to pro konzervativního pravičáka opravdu není nic moc,“ napsala na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plíživá cenzura v ČR, řekl Havlíček z ANO a oznámil jasné kroky

11:41 Plíživá cenzura v ČR, řekl Havlíček z ANO a oznámil jasné kroky

„To, co se dnes děje, je plíživá cenzura. Hned mě označí za válečného štváče,“ říká Karel Havlíček. …