Pr*sárny a škůdci! Od Pirátů uniklo VIDEO. Vedení strany nebude rádo

24.05.2020 19:42

„Tak velký koberec, pod který by se dala zamést tahleta prasárna, neexistuje,“ udeřil na šéfa Pirátů Ivana Bartoše člen této partaje na Praze 3 Rudolf Belec a ve svém nejnovějším videu rozkryl další podrobnosti o tom, co se v Bartošově straně děje. Pokračuje tak v popisování údajné praktiky „Michálkovy stranické chobotnice“ a toho, jak se svou ženou Janou Belecovou čelí nepříjemnému tlaku „klientelistické skupiny“ pirátského místopředsedy. V nejnovějším videu to od Belece schytává i několik pirátských zastupitelů.

Pr*sárny a škůdci! Od Pirátů uniklo VIDEO. Vedení strany nebude rádo
Foto: Piráti
Popisek: Jakub Michálek

Anketa

Schvalujete práci Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 19885 lidí
Belec svými videi shrnuje situaci, kvůli níž má 26. 5. na zastupitelstvu Prahy 3 dojít k odvolání radní Jany Belecové, členky Pirátské strany. „Tlak Pirátů na odvolání své radní Jany Belecové bez věcných důvodů Pirátskou stranu i Janu Belecovou nevratně poškozuje,“ konstatoval dříve Belec.

Upozorňuje, že již několik měsíců se svou ženou Janou nemohou pracovat ve prospěch občanů a Pirátské strany, jelikož musejí čelit tlaku „klientelistické skupiny“ Jakuba Michálka. „Klientelistickou skupinou myslím takovou skupinu, která pracuje v rozporu s výše uvedenými hodnotami za účelem udržet si politickou moc i bez ohledu na to, že se tím snižuje práce Pirátské strany pro občany této země,“ rozkrývá Belec.

Minule existenci této klientelistické skupiny popsal. Například výběrová řízení se podle Belece manipulují nebo neprobíhají vůbec. „Michaela Krausová manipulovala výběrové řízení v neprospěch Jaroslava Němce, který je otevřeným kritikem práce páru Michálek, Krausová na pražském magistrátu,“ rozhovořil se.

Zmínil i to, že sám byl odvolán na návrh Štěpána Štrébla z místa předsedy komise pro vedlejší hospodářskou činnost na Praze 3 bez projednání v místním sdružení, bez transparentního hlasování v klubu bez jediné předchozí výtky k jeho práci, bez předchozího upozornění. „Zastupitelský klub si zvolil (netransparentně přes WhatsApp) jako náhradu za Rudolfa Belece usvědčenou lhářku Bohdanu Holou,“ zdůraznil Belec.

V nejnovějším videu se pak Belec obrací na pirátského šéfa Ivana Bartoše a vzkazuje, že doufá, že mu dojde, do jaké „absurdity“ jej Štěpán Štrébl „uvrtal“.

Upozornil, že na radnici Prahy 3 mělo dojít k incidentu, kdy se Štrébl pustil do Jany Belecové a ona před ním musela ustupovat, načež se jej měla snažit odstrčit rukou. Do šarvátky se pustil i jejich kolega, který se snažil zklidnit situaci.

Vše se posléze řešilo i na schůzi a Štrébl se omluvil, doplnil však, že byl fyzicky od Belecové napaden. „Po pronesení téhle věty se Jana roztřásla, tak jsem ji z té schůze odvedl,“ mluvil Belec o reakci své ženy.

Následoval Belecův vzkaz i pro Michálka. Ten měl být přítomen schůzi, kde se řešilo odvolání Belecové. „V diskusi jsi mluvil o gaunerovi Kremlíkovi. Máš ve straně velkou autoritu. Jsi stínový ministr spravedlnosti,“ řekl mu.

„Nejdůležitější věc na Praze 3 je pro Piráty zbavit se škůdců!“ následovala slova, která měl Belec vyslechnout z úst duchovního a člena Pirátů Martina Ardena.

A třem pirátským zastupitelům z Prahy 3 Belec vzkazuje, že „kvůli jednomu paranoidnímu mladíkovi nemusejí po zbytek života nést to, že někomu ublížili a byli nespravedliví“. „Svědomí máte jenom jedno a nikam se před ním neschováte,“ namířil na zastupitele Jiřího Cvrčka, Pavla Musila a Markétu Brychtovou.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Veřejnost pak Belec vyzývá, aby dorazila v patnáct hodin v úterý k hotelu Olšanka. Právě tam se bude jednat o odvolání jeho manželky. „Současně tam budu mít autogramiádu a tiskovou konferenci,“ řekl.

Vše pak zakončil slovy pro Ivana Bartoše: „Tak velký koberec, pod který by se dala zamést tahleta prasárna, neexistuje.“ Bartošovi též doporučil esej Václava Havla Moc bezmocných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kryso. Ať vyleze ta vepřohlava. Co také někteří píší Ovčáčkovi

16:52 Kryso. Ať vyleze ta vepřohlava. Co také někteří píší Ovčáčkovi

Jak do hradního mluvčího Ovčáčka, tak do šéfa ODS Petra Fialy se lidé trefují za Vrbětice. Do Petra …