Podle mluvčího Úřadu práce Jiřího Reichla to není jinak necitlivé řešení. „Ono se pořád říká, že my šikanujeme chudáčky nezaměstnané. V Německu, které je nám dáváno za vzor, to ale takto funguje. Když někdo přijde v Bavorsku na úřad práce, musí povinně nastoupit na školení. Když člověk od státu něco požaduje, musí mu také něco dát," dodal pro Týden.cz.
Práce na ulici i na železnici
Podle Reichla bude dostatek pracovních pozic. „Když se projdete po jakémkoli městě, tak uvidíte, že té práce je potřeba udělat spoustu. V současné chvíli intenzivně jednáme s ministerstvem a potenciálními zaměstnavateli. Jde například o České dráhy a Správu železniční dopravní cesty, které budou mít možnost nabídnout své kapacity," dodává Reichl.
O odbornější pozice by se jednalo v případě práce u Českých drah. „U ČD je ve většině profesí kladen vysoký požadavek na zdravotní a odbornou způsobilost danou zákonem. Všechny tyto osoby musí projít speciální zdravotní prohlídkou a také speciálním školením," upozorňuje mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: afk