Práce v místě bydliště a dostupné bydlení, kandidát ODA na pražského primátora Sehnal představil priority

16.08.2018 14:58

Občanská demokratická aliance ve čtvrtek 16. srpna v aquaparku v Čestlicích u Prahy odstartovala svou předvolební kampaň. Pražským lídrem strany je finančník a úspěšný podnikatel, rovněž držitel ochranné známky ODA Pavel Sehnal. V hlavním městě usiluje o křeslo primátora.

Práce v místě bydliště a dostupné bydlení, kandidát ODA na pražského primátora Sehnal představil priority
Foto: PL
Popisek: Předseda ODA Sehnal zahajuje kampaň strany před podzimními komunálními volbami
reklama
„Pod heslem KRÁSNÉ MĚSTO vstupujeme do komunálních voleb s cílem poctivě pracovat pro města a obce a řešit problémy lidí, kteří v nich žijí,“ uvedla Sehnalova ODA v tiskové zprávě. „Každé město nebo obec, kde kandidujeme, má své specifické problémy, které řešíme,“ uvedl předseda ODA Sehnal. Některá témata jsou podle něj ale společná. 
„Všude se potýkají s problémy v dopravě, špatnou průjezdností a nedostatkem parkovacích kapacit, chceme nabídnout více možností pro trávení volného času,“ uvedl Sehnal. 
 
Sehnal představil i některé další kandidáty, se kterými znovuobnovená ODA v podzimních komunálních volbách vyrukuje. Kandidáti do voleb půjdou jako nezávislí v rámci iniciativy Krásné město s deklarovanou podporou ODA. 
 
Na Praze 6 bude například s podporou ODA kandidovat bývalý kytarista undergroundové legendy Plastic People a Garáž Joe Karafiáta. V Letňanech, kde Sehnal vlastní areál určený pro konání veletrhů PVA Expo, jde s podporou ODA do voleb současný starosta této městské části Ivan Kabicky za iniciativu Krásné Letňany. 
 
V obci Hranice rovněž s podporou ODA za iniciativu Naše krásné Hranice současný starosta Jiří Kudláček. V Nymburce zase ODA v iniciativě Náš krásný Nymburk do volebního klání postaví Zdeňka Somra, který chce „rozhýbat Nymburk‘. Podle Somra se v posledních letech v Nymburce zastavil čas, což prý město nemůže dopustit. 
 
 
Co se týče volebních priorit pro podzimní voby má kandidát ODA na primátora Sehnal jasno. Prosazovat chce zejména větší pracovní příležitosti Pražanů v místě jejich bydliště. „Chtěli bychom, aby městské části byly soběstačné tak, aby byly schopné nabídnout práci lidem v místě, kde bydlí,“ uvedl Sehnal. Při té příležitosti zmínil například to, že ačkoliv mnoho lidí žije na pražských sídlištích za prací většinou dojíždí do centra města. Podobné je to podle něj i v případě středočeského kraje. „Do Prahy přijíždí každý den 300 tisíc automobilů. Kapacita záchytných parkovišť jsou ale pouhé 3 tisíce,“ uvedl. Podle Sehnala by omezení dojíždění za prací přispělo životnímu prostředí ve městě.
 
Jako další prioritu pak Sehnal jmenoval podporu cenově dostupného bydlení. Právě s cenami bydlení je totiž v metropoli v posledních letech problém, ceny nájmů i realit ke koupi vyšplhaly nahoru o desítky procent. 
 
Řady bytů se rovněž ze segmentu bydlení přesunula do kategorie bytů využívaných pro Airbnb či dalším krátkodobým pronájmům. Podle Sehnala je na vině zejména nedostatečná výstavba. Sehnal zároveň uvedl, že si nemyslí, že by problém  vyřešil zákon o sociálním bydlení pro chudé lidi. 
 
ODA se bude na podzim o přízeň voličů ucházet ve volbách do zastupitelstev Hlavního města Prahy, městské části Praha 5, Praha 6, Praha 11, Praha 18 Letňany, Čestlicích, Ústí nad Labem, Nymburce, Mladé Boleslavi, Králové Dvoře, Vrátu, Olomouci, Kroměříži a Štěpánově. Podzimní komunální volby se budou konat 5.–6. října. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…