Pracoval pro Kalouska, teď dělá pro Babiše. A to hned v osmi dozorčích radách

14.02.2015 18:10

Server Aktuálně.cz přináší informace o muži, kterému by se dalo říkat "druhý český superúředník", ovšem ne pro celou státní správu. Pracuje pro Andreje Babiše (ANO) na Ministerstvu financí a mimo toho stíhá působit hned v osmi dozorčích radách firem s účastí českého státu. Řeč je o Petru Blažkovi, který začínal jako asistent starosty z ODS, na rezort financí přišel za exministra Miroslava Kalouska (TOP 09) a Babiš si ho chválí.

Pracoval pro Kalouska, teď dělá pro Babiše. A to hned v osmi dozorčích radách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

V dozorčích radách firem občas sedávali politici za odměnu. Andrej Babiš před volbami prohlašoval, že se to musí změnit a po volbách to jako jedna z koaličních stran podle vlastních slov skutečně měnit začal. V osmi dozorčích radách dnes působí zaměstnanec Ministerstva financí Petr Blažek, který má podle Babiše výhodu v tom, že to není politický nominant, ale manažer.

Blažek na MF vede odbor strategických společností a investičních pobídek. Mimo to působí i v dozorčích radách ČEPRO, Český Aeroholding, Exportní a garanční pojišťovací společnost, MERO, VIPAP VIDEM KRŠKO, d. d., Centrum-F, a. s., BH Capital, a. s. Před nějakým časem působil i v ČEZu. Sám má za to, že to zvládá. "Dozorčí rady a práce na ministerstvu se skloubit dají, protože se agenda z větší části překrývá. Byť přiznávám, že je to samozřejmě náročné," říká.

Místopředseda sněmovny Petr Gazdík (STAN) ale podobnou praxi státu ostře kritizuje. Nechápe, jak mohl ministr financí Andrej Babiš schválit působení jednoho člověka v tolika podnicích. To prý odporuje zdravému rozumu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…