Pracoval pro uprchlíky, teď napsal hru o Miloši Zemanovi. Hlásá prý takové věci, že se svět nestačí divit

31.12.2016 7:34

Spisovatel a právník David Zábranský pracoval mimo jiné pro Organizaci pro pomoc uprchlíkům. V komentáři pro sobotní MF Dnes konstatuje, že Česká republika je trochu zvláštní země. Je plná prezidenta Miloše Zemana. Autor se naší hlavě státu podle vlastních slov věnoval v podstatě celý rok, protože za to dostal zaplaceno, ale proč to dělá to obrovské množství jiných lidí zadarmo?

Pracoval pro uprchlíky, teď napsal hru o Miloši Zemanovi. Hlásá prý takové věci, že se svět nestačí divit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman před natáčením každoročního Vánočního poselství

David Zábranský má za to, že z jistého úhlu pohledu v Česku panuje bída. Ale čím to je? Že by snad českými horami, přes které k nám neproniknou nějaké svěží myšlenky? Nebo si za to snad můžeme sami, když nejsme ochotni dohlédnout přes ty naše hory? Nebo je to snad tím, že nejhlasitějším politikem u nás je prezident Miloš Zeman, jenž někdy prezentuje také názory, že se mnozí lidé u nás i v západní Evropě nestačí divit? Samozřejmě, že názory nevyjadřuje jen prezident Zeman, ale dělají to jiní lidé stejně důrazně, stejně hlasitě, aby je bylo slyšet?

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 Zábranský se zabýval Milošem Zemanem asi tak od půlky roku 2015, kdy byl požádán, aby napsal divadelní hru pro jednoho herce. Zabýval se Zemanem, protože za to dostal zaplaceno, a zabýval se jím tolik, až se mu to zdálo komické. Ale je prý poněkud zmaten z toho, proč totéž dělá mnoho dalších lidí zadarmo. Není to možná proto, aby se mohli na Zemana vymlouvat? Klade si otázku spisovatel.

„Co z toho zaobírání se Zemanem ale mají ty stovky a tisíce dalších Čechů? Nebo mám na Facebooku v přátelích nějakou zvláštní sortu lidí, nějakou podivnou partu, která denně dře na Zemanovi úplně stejně, jako jsem na něm dřel já v době, kdy jsem psal divadelní hru pro Studio Hrdinů, akorát že to na rozdíl ode mě dělají úplně zadarmo? Za sebe prohlašuji, že rok Zemana je u konce. Do práce, mládeži,“ uzavřel svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…