Prague Pride pro děti: „Dovádění“ zdarma, transvestita vám přečte pohádku. Bude i „vymejvák“

02.08.2021 11:43 | Ze sítí

Dnes začíná Prahou i úřadem vlády podporovaný festival Prague Pride. Kdo se chce zúčastnit, musí zaplatit buď 100, nebo až 150 korun. Ale děti do dvanácti let mohou přijít zdarma. A zítra pro ně má festival připraven dětské odpoledne, kdy jim budou předčítat transvestité pohádky, budou malovat a romský soubor jim zahraje divadlo. Ale hygienická opatření budou muset být pečlivě dodržována. A analytik Petr Markvart už položil otázku, co všechno se děti dozví a zmínil jméno maďarského premiéra Orbána.

Prague Pride pro děti: „Dovádění“ zdarma, transvestita vám přečte pohádku. Bude i „vymejvák“
Foto: Repro Twitter
Popisek: Praha duhově zbarvená v podpoře sexuálních menšin

Dneškem začíná v hlavním městě týdenní festival Prague Pride, tentokrát zaměřený na téma „coming out“, tedy odhalení menšinové orientace svým blízkým, případně veřejnosti. Festival, tento ročník pořádaný bez tradičního průvodu, je podporován současným magistrátem primátora Hřiba. A to jednak ideologicky, (Praha už vyvěšuje duhové vlajky), tak finančně. Primátor Hřib oznámil, že doprovodné akce festivalu obdrží 650 000 Kč.

Schválení dotace ovšem neproběhlo zdaleka tak bezproblémově, jak si Piráti a další podporovatelé současného magistrátu představovali. Jednání trvalo dlouho do noci a někteří zastupitelé šli spát. Nakonec ovšem byla dotace přiklepnuta.  

Jaký bude program, na který daňový poplatník přispívá, se pak lidé mohou dozvědět na stránkách festivalu. Prague Pride má dokonce vlastního chatbota (automatizované odpovědi) pro ty, kteří potřebují „poradit s orientací“.

Festival začíná dnes v šest hodin večer na Střeleckém ostrově. Vstupné je 100 korun v předprodeji, 150 korun potom na místě. A děti do 12 let mají vstup zdarma. Na programu jsou vystoupení tzv. drag queens a také romské folkové kapely Romano Zorba.

Ovšem pro děti je hlavně určeno zítřejší dětské odpoledne v Kasárnách Karlín. „Jaký by to byl Pride, kdyby v něm nebylo duhové odpoledne pro děti! Letos se dětský den přesouvá do Pride House v Kasárnách Karlín, kde si nejmenší účastníci festivalu mohou kromě programu užít i dovádění na pískovišti,“ píše se na stránkách festivalu.

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13945 lidí
Pokud jde o to, co děti čeká, na začátku budou dětem předčítat „drag queens“, neboli muži, kteří se převlékají za ženy (tedy transvestité). „Děti milují příběhy, zvlášť když je předčítají krásné, vtipné a někdy pěkně přidrzlé bytosti. Přijďte si s dětmi poslechnout čtení knížek z vydavatelství knih pro děti Meander,“ lákají pořadatelé LGBT festivalu rodiče i děti.

Dále děti čeká „technika Vymejváku“, která v nich má rozvíjet kreativitu a také jejich motivaci, originalitu a spontánní prožívání. Následně děti čeká romská interaktivní hudební pohádka, kterou přichystal romský spolek Ara Art. „Nebudete se jen dívat. Můžete se přímo stát součástí pohádky a společně s námi vyřešit, co nám to ptáček říká,“ slibuje festival. A na závěr přijde cirkusový workshop pro děti, který v nich má zřejmě probudit dřímající cirkusový talent.

Na stránkách se neuvádí, zda byly na dětské odpoledne použity peníze z grantu města 650 000 Kč. Ale stojí na nich toto: „Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky.“

Účast na akci je ovšem podmíněna dvěma podmínkami. Není jasné, zda se týkají i dětí. Jednak účastníci budou muset mít respirátor nebo nanoroušku. A k tomu ještě musí předložit negativní antigenní test z „oficiálního místa“, tedy doma dělaný test a čestné prohlášení nestačí, nebo PCR test. Alternativou k testům je potvrzení o ukončeném očkování nebo potvrzení o prodělaném covidu v posledních 180 dnech.

Téma už glosoval analytik Petr Markvart, který téma a přínosy pro občany ČR zřejmě hodlá rozebírat důkladněji. „Ihned po ránu na mě vypadlo oznámení organizátorů o zahájení dnes v 18:00 v Pride Village na Střeleckém ostrově. A považte: DĚTI DO 12 LET NEPLATÍ VSTUPNÉ!!!

No, tak to je bomba! Byli byste rádi, aby Vaše dítě či vnouče chodilo (byť bezplatně) mezi aktivisty sexuálních alternativ? Aneb Přínos č. 1: Tví potomci se v Pride village zdarma dozví, že dvě pohlaví jsou fikce a tmářství a na závěr se o ně postarají hodní pánové (dámy, BFLMPSVZ atd.) s bonbóny.“

A ještě dodal, že v Maďarsku má tuto otázku Viktor Orbán již vyřešenou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …