Praha bude muset notifikovat i novely stavebních předpisů. Tvrdí to Ministerstvo pro místní rozvoj

10.03.2015 13:10 | Zprávy

Praha bude muset nechat notifikovat Evropskou komisí i chystané novely pražských stavebních předpisů. Řekl to náměstek ministryně pro místní rozvoj Ondřej Votruba na dnešním Fóru českého stavebnictví. Na přípravě novely resort s magistrátem spolupracuje. Magistrát až dosud tvrdil, že technická novela potřebovat notifikaci nebude. Původní předpisy kvůli výtkám a po bouřlivé veřejné debatě v lednu zrušilo Ministerstvo pro místní rozvoj.

Praha bude muset notifikovat i novely stavebních předpisů. Tvrdí to Ministerstvo pro místní rozvoj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

Pražský magistrát nyní připravuje dvě novely – technickou a věcnou. "Otázka notifikace záleží na tom, co přesně v těch novelách bude. Pokud tam budou mít opět technické požadavky na výrobky nebo na části staveb, což vypadá, že tam bude, tak ta notifikace potřebná bude," upozornil Votruba, který má na MMR starosti veřejné investování.

Nyní už komunikace mezi MMR a Prahou funguje

Praha je zároveň krajem a ty musí podle Votruby podobné dokumenty nechat notifikovat automaticky. Dodal, že ministerstvo s Prahou na přípravě intenzivně spolupracuje. "Když se připravovaly pražské stavební předpisy, tak komunikace příliš nefungovala. Nyní funguje. Doufám, že proto budou novely lépe připravené a my jako ministerstvo nebudeme muset opět pozastavovat jejich platnost," řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Jaké informace máte na Turka od tajných služeb?

A jak je možné, že nikdo Turka neřešil, když byl zvolen do EP? To nikomu jeho chování nebo činy nevadili? Ano, byl zvolen občany, ale to i teď. tak proč se teď tak řeší? PS: Nejsem jeho volič ani ho nehájím, ale jde mi o princip, kterému nerozumím. Můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Plním podmínku prezidenta republiky.“ Babiš oznámil zásadní věc

19:31 „Plním podmínku prezidenta republiky.“ Babiš oznámil zásadní věc

Andrej Babiš zveřejnil ve čtvrtek večer na sociálních sítích video, ve kterém sděluje, že již navždy…