Praha chystá tendr na externí právní služby za 600 mil. Kč

21.06.2012 18:23

Praha chystá nadlimitní tendr na externí právní služby, hodnota čtyřleté zakázky by měla činit 600 milionů korun bez DPH. Záměr vyhlásit zakázku dnes schválili pražští zastupitelé.

Praha chystá tendr na externí právní služby za 600 mil. Kč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

Záměr vyhlásit zakázku dnes schválili pražští zastupitelé. Praha dlouhodobě čelí kritice za vysoké náklady, které na externí právníky vynakládá. I když má magistrát vlastní právní oddělení, najímá si například na soudní spory advokátní kanceláře. Loni Praha za externí právníky utratila téměř 150 milionů korun.

Je to drahé, volá levicová opozice

Zakázka bude mít podle radního Lukáše Manharta (TOP 09), který návrh předkládal, dvě fáze. Pokud advokátní kanceláře splní požadavky města na kvalifikaci, budou vyzvány k podání nabídky. Z těmi, které Praha vyhodnotí jako nejlepší, budou uzavřeny rámcové smlouvy. Celkem chce metropole uzavřít smlouvy pro osm právních oblastí, například pro potřeby odboru městského investora, odboru evidence a využití majetku, pro městskou policii či takzvanou strategickou agendu, tedy pro kauzy, které jsou pro město velmi důležité.

Pro každou oblast bude uzavřena smlouva s více uchazeči. "Zadávání jednotlivých zakázek pak bude formou minitendrů, v kterých lze soutěžit o cenu," řekl Manhart. Podle něj tak může město ušetřit. Podle opoziční zastupitelky Lenky Tesky Arnoštové (ČSSD) je hodnota zakázky příliš vysoká. "Připadá mi to na magistrát, který disponuje asi 50 právníky, hodně," uvedla.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsně o ČT: Kde je 168 hodin? Kde je Wollner? soptil Okamura. Přišel nečekaný dokument a k němu informace

13:02 Drsně o ČT: Kde je 168 hodin? Kde je Wollner? soptil Okamura. Přišel nečekaný dokument a k němu informace

Kdo chce slyšet pravdu, tak já jsem se vám ji pokusil sdělit. Poslanec hnutí ANO Pavel Juříček si ve…