Praha odložila jednání zastupitelů, nesešel by se jich dostatek

18.06.2020 6:30

Vedení Prahy odložilo čtvrteční jednání zastupitelů. Nelze totiž zajistit dostatečný počet přítomných zastupitelů, kteří by hlasovali pro on-line jednání. Část jich je v karanténě kvůli podezření na covid-19 a část ve vyšším věku, takže jsou koronavirem ohroženi více. Kdy se bude další jednání konat, zatím není jasné. ČTK to sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Praha odložila jednání zastupitelů, nesešel by se jich dostatek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Zastupitelstva Hlavního města Prahy. Na programu byly interpelace i běžná agenda

Testy v úterý potvrdily nemoc covid-19 u primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN). Všichni radní a další politici i úředníci s ním byli v pondělí na asi sedmihodinovém jednání městské rady.

„Bohužel není možné zajistit, aby se sešlo dostatek zastupitelů, kteří by fyzicky v sále mohli odhlasovat změnu jednacího řádu pro on-line jednání zastupitelstva, i když jsme na jeho konání byli technicky připraveni. Důvodem je vysoký počet radních a zastupitelů v karanténě spolu s vyšším věkem několika zbývajících, kteří jsou tak více ohroženi koronavirem,“ uvedl Hřib.

Kdy se bude zasedání konat, zatím není jasné. Podle primátora se o tom bude teprve jednat. V SMS zprávě ČTK napsal, že to bude pravděpodobně poté, kdy radním a zastupitelům skončí čtrnáctidenní karanténa.

Kvůli koronaviru se nechá dobrovolně testovat celý zastupitelský klub opozičního ANO včetně členů, kteří v pondělí na jednání rady nebyli. Na jednání zastupitelstva by ani v případě jeho konání nepřišli. „Jsem rád, že se to zrušilo. Nemohl bych po svých kolezích chtít, aby se dobrovolně vydali do ohniska nákazy,“ řekl poslanec a předseda zastupitelů ANO Patrik Nacher, který je v karanténě a čeká na výsledek testu. Podle něj mělo vedení města zrušit zasedání okamžitě poté, kdy Hlubuček oznámil, že má pozitivní test.

Hlubuček uvedl, že v pondělí se během dne přestal cítit dobře. Večer si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Následně vyhledal lékaře a test potvrdil nákazu. Už nemocný se v pondělí zúčastnil zasedání rady. Do karantény a na testy na koronavir tak museli všichni přítomní včetně celého vedení města, některých zastupitelů, úředníků a rovněž zástupců opozice.

Praha je koronavirem nejvíce zasaženou oblastí v Česku. Laboratoře tam dosud odhalily 2356 nakažených, z toho bezmála 1500 se už vyléčilo. Na 100 000 obyvatel připadá v hlavním městě téměř 178 nakažených. V celé zemi bylo od začátku epidemie do dnešního večera zaznamenáno 10 154 případů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…