Praha začala podávat trestní oznámení. Došlo na několik bývalých starostů z ODS

28.08.2013 21:58 | Zprávy

Praha podala trestní oznámení na vedení někdejší městské akciové společnosti TCP Vidoule. Firma, kterou Praha většinově vlastnila, údajně nevýhodným prodejem pozemků způsobila škodu za 346 milionů korun. Trestní oznámení míří na řadu významných pražských politiků, především z řad ODS. Vyplývá to z textu trestního oznámení, který byl předložen obvodnímu státnímu zastupitelství a který má ČTK k dispozici.

Praha začala podávat trestní oznámení. Došlo na několik bývalých starostů z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském magistrátu pokračuje reorganizace

V textu oznámení figuruje mimo jiné jméno bývalého starosty Prahy 5 Milana Jančíka (ODS), senátora a bývalého starosty Prahy 5 Miroslava Škalouda (ODS), starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) a bývalého předsedy magistrátního kontrolního výboru Františka Hoffmana (KSČM).

Ve čtvrtek bude tisková konference

Škaloud i Jančík ČTK řekli, že nevědí, oč v trestním oznámení konkrétně jde, proto se k němu nemůžou vyjádřit. Jančík jen obecně konstatoval, že s blížícími se volbami se dá očekávat, že na sebe politici budou podávat trestní oznámení. Škaloud je přesvědčen, že jeho působení ohledně TCP Vidoule bylo bezproblémové. Hoffmana a Vodrážku se ČTK nepodařilo kontaktovat. Praha na čtvrtek k trestnímu oznámení naplánovala tiskovou konferenci.

TCP Vidoule, která se před dvěma lety přejmenovala na Rozvojové projekty Praha, v minulosti vznikla kvůli projektu rezidenční čtvrti Botanica Vidoule v Praze 5. Praha prostřednictvím firmy vložila do projektu městské pozemky. Vedení Rozvojových projektů Praha si kvůli tomu nechalo loni na podzim zpracovat hloubkový forenzní audit.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze, čtk

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…