Praha zaplatí za projekt na obnovu lávky v Troji 6,3 milionů korun

17. 4. 2018 13:00

Pražský magistrát zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu Trojské lávky zhruba 6,3 milionu korun. Zakázku od města získá sdružení společností Novák-Bomart, píše ČTK.

Praha zaplatí za projekt na obnovu lávky v Troji 6,3 milionů korun
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Praha

Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem se zřítila loni 2. prosince a při neštěstí se zranilo několik lidí.

„Předmětem veřejné zakázky je zhotovení projektové dokumentace a zajištění inženýrské činnosti pro obnovu Trojské lávky,“ píše se v materiálu.

Kdy bude lávka hotova, zatím není jasné. Podle vyjádření zástupců města, letos v lednu, by měla být provizorní lávka vybudována až za rok a půl.

Lávku nyní nahrazuje přívoz pro několik desítek lidí, který ale nemůže plout při vyšších průtocích vody. V květnu 2018 jej proto nahradí velkokapacitní přívoz pro 200 cestujících, který bude upevněn na ocelovém laně. Příčina pádu lávky stále není známa.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutné podepřít. Opravu potřebují rovněž Hlávkův a Palackého most a chystá se rekonstrukce Barrandovského mostu. Zahájena již byla oprava lávky v Radotíně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsem stará, invalidní, bojím se msty, ale i tak to řeknu. Po třiceti letech práce v ČSSD se rozhodla promluvit. O podrazákovi Hamáčkovi, nechutném Pochem a dalších...

9:34 Jsem stará, invalidní, bojím se msty, ale i tak to řeknu. Po třiceti letech práce v ČSSD se rozhodla promluvit. O podrazákovi Hamáčkovi, nechutném Pochem a dalších...

Velmi silné reakce vyvolal rozhovor ParlamentníchListů.cz s předsedkyní socdem na Praze 9 Marcelou D…