Praha zvažuje být spoluvlastníkem Areálu ledových sportů

08.04.2019 18:30

Pražský magistrát zvažuje stát se spoluvlastníkem Areálu ledových sportů, který vzniká na Jižním Městě. Praha by vlastnila polovinu a druhou společnost ALS Investors, uvedla ČTK.

Praha zvažuje být spoluvlastníkem Areálu ledových sportů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu byl mimo jiné i rozpočet na příští rok

Za podíl by město zaplatilo pět milionů korun a do společnosti by následně vložilo další peníze. Vyplývá to z materiálu, který dnes vzali na vědomí pražští radní. Uložili radnímu Janu Chabrovi (TOP 09) vypracovat návrh dalšího postupu, který má být hotov v polovině dubna. Areál s vnitřními i venkovními sportovišti má být dokončen v červnu 2020.

Základní kapitál Areálu ledových sportů je nyní dva miliony korun. Kromě ceny za podíl by do společnosti město muselo následně vložit dalších 35 milionů korun. Stejnou částku by vložil soukromý investor. Základní kapitál by se tak zvýšil na 72 milionů.

Předpokládaná roční návštěvnost areálu je 170 000 až 230 000 diváků. Uskutečnit by se v něm mohlo každoročně až 180 organizovaných akcí. Součástí sportovního areálu budou dvě vnitřní ledové plochy a tři venkovní multifunkční sportoviště, bude bezbariérový a pro řidiče vznikne 67 parkovacích míst.

V Praze je asi desítka zimních stadionů, a to na Výstavišti, ve Vršovicích, na Veleslavíně, v Braníku, na Smíchově, v parku Grébovka, ve Stodůlkách, v Letňanech a nově ve Strašnicích. V roce 2011 město nechalo kvůli špatnému stavu zbourat památkově chráněný zimní stadion na Štvanici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

19:19 Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte

Na webu Kupředu do minulosti proběhl nabitý rozhovor s profesorem Petrem Staňkem. Ten rozhodně divák…