Prahou obcházejí podvodníci. Vydávají se za energetiky a vybírají peníze

08.06.2013 21:47

Pražská energetika dnes varovala před falešnými pracovníky, kteří obcházejí jednotlivé domácnosti a pod záminkou kontroly elektroinstalace vybírají od lidí peníze. Děje se tak například v pražské Tróji, řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec.

Prahou obcházejí podvodníci. Vydávají se za energetiky a vybírají peníze
Foto: PRE
Popisek: Pražská energetika, a. s.
reklama

Podle něj sice oprávnění pracovníci PRE zařízení kontrolují, ale peníze od lidí nevybírají. „Naši pracovnici chodí v kombinézách PRE, mají průkazky PRE, jezdí autem označeným PRE a v žádném případě nevybírají peníze. Vše je zdarma,“ upozornil Holubec.

Dodávky obnovuje i Pražská plynárenská

V současnosti je podle údajů PRE bez proudu zhruba 300 odběrných míst a deset transformátorů. „Považujeme za úspěch během týdne zprovoznit valnou většinu z 5000 odpojených míst. V případě transformátorů se snažíme je obejít a napojit odběrná místa jiným způsobem,“ uvedl Holubec. Podle něj se stále energetici v Praze nemohou dostat k dvěma transformátorům, které jsou za protipovodňovou bariérou.

Také Pražská plynárenská postupně obnovuje dodávky plynu. Podle mluvčího společnosti Miroslava Vránka je v současnosti obnoveno připojení 351 přípojek plynu. Zbývá připojit 61 přípojek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…