Prase? Erik Best prozkoumal slova Miroslava Kalouska

26.11.2018 12:05

„Prasata v politice“? Nad nedávnou epizodou související s kauzou kolem premiérova syna Andreje Babiše mladšího se zamýšlí politický analytik Erik Best ve svém pravidelném komentáři Final Word. Jde o výrok Miroslava Kalouska o premiérovi.

Prase? Erik Best prozkoumal slova Miroslava Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jediným bodem programu mimořádné schůze sněmovny bylo vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše
reklama

Před týdnem, během vyostřené atmosféry před hlasováním o nedůvěře vládě, vystoupil v pořadu Události, komentáře na ČT24 vedle dalších opozičních lídrů též Miroslav Kalousek.

Exministr financí z TOP 09 se v živém vysílání několikrát dopustil značně ostrého výroku. Řekl totiž, že se premiér chová jako prase, protože klidně na kameru hovoří o psychiatrické diagnóze svých dospělých dětí.

Anketa

Která strana izraelsko-palestinského konfliktu má větší díl vašich sympatií?

86%
hlasovalo: 9883 lidí

Tuto drobnou televizní epizodu si nyní vzal na paškál Erik Best a zamýšlí se nad tím, jaké možnosti vlastně Babiš v dané situaci měl. 

Best uvádí, že premiér kompletní informace o zdravotním stavu syna měl celou dobu a postupně je dávkoval, čímž si podle analytika zachránil politický život. „Informace dávkoval v průběhu deseti dnů postupně tak, že když v pátek došlo ke hlasování o nedůvěře vládě, nikdo už příliš nepochyboval o závažnosti problémů Andreje Babiše mladšího,“ míní.

„V reakci na to prohlásil poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek ve čtvrtek na ČT, že se jen ‚totální prase‘ může dívat do kamery a zveřejňovat intimní psychiatrickou diagnózu svých dospělých dětí. A to je náš premiér, dodal Kalousek. Zdůraznil, že mluví z pozice otce dvou dospělých dětí,“ popisuje Best.

Tím se podle jeho slov dostáváme k jádru politické krize posledních dvou týdnů. „Babiš byl okolnostmi donucen si vybrat, jestli chce jednat převážně jako otec nebo jako politik. Kdyby jako správný otec na veřejnosti nemluvil o duševním zdraví svých dětí, dost pravděpodobně by prohrál hlasování o nedůvěře vládě. Rozhodl se v politice přežít jako ‚prase‘,“ konstatuje Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…