Pravda a láska prohrála s bůčkem. Lamentace z Hospodářských novin

06.10.2016 17:03

Česká republika si 5. října připomněla nedožité osmdesáté narozeniny svého prvního prezidenta Václava Havla. Česká televize si výročí připomínala takřka celý den. O Havlovi na obrazovce promlouvaly známé osobnosti, u Národního divadla už máme náměstí Václava Havla a v centru Prahy si Havla připomněly stovky lidí. A přece Petr Honzejk píše v komentáři pro Hospodářské noviny, že pravda a láska Václava Havla prohrálya s bůčkem a uzeninou Miloše Zemana.

Pravda a láska prohrála s bůčkem. Lamentace z Hospodářských novin
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

5. října by se první český prezident Václav Havel dožil osmdesáti let. V tento den na něj proto vzpomínali veřejnoprávní televize, veřejnoprávní rozhlas i politici. Vyjádřil se premiér Sobotka a velmi ostrý projev pronesl i jeden z jeho předchůdců – Petr Pithart, jenž burcoval veřejnost, aby si vzpomněla na Havlova slova z roku 1997 v Rudolfinu, kdy tehdejší prezident varoval mimo jiné před tím, abychom řešili stále dokola jen ekonomické otázky. Pohne to nějak s českou společností? To ukáže až čas.

Komentátor Petr Honzejk si dovolil připomenout, jak se k výročí Havlova narození postavil jeho nástupce v úřadu, prezident Miloš Zeman. „Prezident republiky Miloš Zeman nařídil uctít památku Václava Havla v den jeho nedožitých osmdesátých narozenin. Udělal to pozemanovsku. Na vinohradský hřbitov poslal mluvčího Ovčáčka a další dva zaměstnance prezidentské kanceláře a sám odjel do Zlína prohlédnout si pánvičky,“ kroutil hlavou nad Zemanem autor.

Celý text najdete zde.

Znamená to tedy, že pravda a láska, o kterou Havel bojoval, hlásil se k nim a byl za to také mohutně kritizován, a to i po své smrti, definitivně v České republice prohrály se lží a nenávistí. To by podle Honzejka bylo příliš tvrdé hodnocení. „Spíš je to tak, že pravda a láska to projely s bůčkem a uzeninou. Lépe než pan prezident povahu současného českého bytí už asi nikdo nevyjádří…,“ uzavírá Honzejk svůj text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeho se ČT bojí? Proč to tajíte? Okamura řádil jako černá ruka

15:39 Čeho se ČT bojí? Proč to tajíte? Okamura řádil jako černá ruka

Rozprava v Poslanecké sněmovně patřila neschváleným výročním zprávám České televize. Řešil se i uzav…