Pravicový bloger se vysmál těm, co bojkotují olympiádu v Soči. Ať to raději nečtou

10. 2. 2014 12:14

Pravicový bloger František Matějka se na webu iDnes.cz podělil se svými čtenáři o názor na rozhodnutí některých státníků a politiků bojkotovat zimní olympijské hry v Soči kvůli tomu, že Rusko nedodržuje lidská práva, a nepovažují ho za demokratický stát. Matějka označil všechny, kteří se her odmítli zúčastnit z těchto důvodů, za „šašky". V článku také označil nedávno zesnulého prezidenta Nelsona Mandelu za teroristu.

Pravicový bloger se vysmál těm, co bojkotují olympiádu v Soči. Ať to raději nečtou
Foto: facebook
Popisek: František Matějka
reklama

„Mají plnou hubu lidských práv, zatímco adorují teroristy a posílají zbraně a peníze rebelům do zemí, kde vyvolali válečné konflikty, jejichž důsledky co do počtu mrtvých a hospodářského úpadku mají katastrofální vliv. Přestože jsou olympijské hry neslučitelné s politikou, nejeli titíž státníci do Ruska právě z politických důvodů," uvádí František Matějka svůj blog.

Celý příspěvek Františka Matějky na blogu iDnes.cz najdete ZDE

„Olympijské hry začaly. Začaly a jedou navzdory hloupé kampani západních politicky korektních státníků a salónních novinářů. Prý by účast na nich rehabilitovala ruský režim, který není v souladu s vnímáním lidských práv Západem. Jenže kdybychom měli jít do důsledku, pak bychom mohli olympijské hry zrušit úplně," pokračuje bloger. Podle něj totiž neexistuje žádný stát na světě, který by je mohl finančně utáhnout společně s tím, že je naprosto křišťálově čistý.

Na pohřeb Mandely politici jeli, Soči bojkotují

Vzpomenout si pár týdnů před začátkem na fakt, že letošní zimní olympiáda bude v Rusku, a postavit na tom svoji osobní kampaň v boji za lidská práva, považuje Matějka doslova za „typickou politickou prasárnu současné pokřivené doby". Navíc to prý není tak dávno, co se stejní politici, kteří se odmítli zúčastnit her v Soči, sjeli na pohřeb Nelsona Mandely, kterého bloger bez servítků označil za teroristu.

„Daňové poplatníky to stálo balík, zatímco oni se tam plácali po ramenou, usmívali se, fotili s babama, ruku podávali s diktátory, a někteří dokonce chrápali ve smutečních sedačkách. Byli to ti samí, kteří před tím, než začali kritizovat lidská práva v Rusku, poslali vojáky, techniku a prachy do Iráku, údajně plného zbraní hromadného ničení. Taková jitrnice, jakou svět neviděl," píše Matějka.

„A teď odmítli jet podpořit své národní sportovce proto, že je to v Soči, zatímco titíž novináři považují za objektivní reportážní popis her informace o záchodech a nějakých nedodělcích? Šašci," konstatuje bloger.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

18:41 Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) natočil další „Čau lidi“. Ze všech sil propagoval aplikaci e-roušk…