Právník Hasenkopf v ČT: Mynář mi už za další boj nestojí

21.09.2014 14:37

Advokát Pavel Hasenkopf je připraven ukončit svůj pracovní poměr s Kanceláří prezidenta republiky, pokud jej „na Hradě nebudou chtít“. Hasenkopf to uvedl v dnešních Otázkách Václava Moravce. Uvedl také, že nebude na Vratislava Mynáře podávat tzv. retenční žalobu, která by Mynářovi zakázala šířit o Hasenkopfovi nepravdivé výroky.

Právník Hasenkopf v ČT: Mynář mi už za další boj nestojí
Foto: Petr Kupka
Popisek: Pavel Hasenkopf

Hasenkopf zatím do práce na Pražský hrad nenastoupil, neboť písemné vyhotovení soudního verdiktu, který určil, že jeho výpověď z pracovního poměru s Kanceláří prezidenta ČR je neplatná, ještě neobdržel.

Nebyl jsem až tak politicky orientovaný

Poukázal na to, že na Hradě působil deset let jako odborník na mezinárodní a ústavní právo a práce jej bavila. A na Hradě zůstal jako jediný z poradců exprezidenta Václava Klause. „Nebyl jsem až tak politicky orientovaný,“ poznamenal k tomu.

Krátce se zmínil i o osobnosti stávajícího hradního kancléře Vratislava Mynáře. Je prý paličatý a nedokáže si představit, že by po jeho návratu do práce mu nešlapal na paty. „A s hodinkami v ruce by mi nekontroloval mé příchody."

K tomu, že by mohl vzápětí po svém návratu na Hrad zase odejít, dodal, že už rok je v advokacii. „Ta práce mne svým způsobem baví, musím brát ohled na ni, mám spoustu rozdělaných případů,“ podotkl.

Za žalobu mi Mynář nestojí

Ke svému trestnímu oznámení na Mynáře uvedl, že jeho vystoupení dosáhlo takové intenzity, že trestní oznámení musel podat. Nicméně žalobu, která by zakázala Mynářovi vynášet na adresu Hasenkopfa nepravdivé výroky, podávat nebude. Protože prý „pan Mynář mně za to nestojí“.

V závěru svého vystoupení v jiné souvislosti pronesl pozoruhodnou větu: „Nechci šířit konspirační teorie. Na to jsme měli na Hradě jiné experty,“ pronesl s jasnou narážkou na bývalého spolupracovníka Václava Klause Petra Hájka. Vzápětí to i přiznal: „Nechci o Petru Hájkovi mluvit nijak špatně, měl jsem ho docela rád."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

23:57 Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

Ministryně financí Alena Schillerová ve středu na schůzi Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě r…