Právník kritizuje petici proti Zemanovi: Moravec lhal v ČT...

13.03.2013 7:46

Právník Zdeněk Koudelka se ohradil proti protestům, které se vzedmuly po inauguračním projevu nového prezidenta Miloše Zemana. Podle něj má prezident jednoznačně právo říci, že značná část novinářské obce patří mezi „ostrovy negativní deviace“, se kterými by se mělo bojovat.

Právník kritizuje petici proti Zemanovi: Moravec lhal v ČT...
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce

Anketa

Zlobíte se na Zemana kvůli tomu, co řekl v inauguračním projevu o novinářích?

5%
95%
hlasovalo: 11670 lidí

Koudelka připomíná, že svobodu slova nemají jenom novináři, ale i všichni ostatní, prezidenty nevyjímaje. „Svobodní ve svých projevech byli i prezidenti Václav Havel a Václav Klaus, byť se to mnohým nelíbilo,“ píše právník.

Navíc podle něj musí mít svobodu slova nejen novináři, když hodnotí politiky, ale i ti, kteří hodnotí práci novinářů. Jako příklad uvádí zeměpisný omyl (či záměrnou lež) populárního moderátora Václava Moravce. „Václav Moravec v České televizi vypouští s cílem očernit někoho průhlednou lež, že Kroměříž je v kraji Jihomoravském, když je v kraji Zlínském, aniž by na to jakkoliv reagovala Rada České televize,“ ukazuje na nezbytnost veřejné kontroly a kritiky novinářů.

Petice umělců a intelektuálů týkající se tématu ZDE

Prezident Miloš Zeman v rámci své svobody slova řekl, co si myslí o některých novinářích. Je celkem pochopitelné, že někteří, zejména potrefení žurnalisté, s jeho pohledem nesouhlasí. „Pokud však nesouhlas znamená upření svobody slova pro prezidenta, jen se dává prezidentu Miloši Zemanovi za pravdu,“ poznamenává státní zástupce a bývalý poslanec. Mizerní novináři tím podle něj jen potvrzují svou příslušnost k souostroví negativní deviace, mezi mafiány a neonacisty.    

Celý článek Zdeňka Koudelky:

Svoboda slova

Zdeněk Koudelka

Po projevu prezidenta republiky Miloše Zemana o některých novinářích se vyrojily názory, že jde o útok na svobodu slova. Ale prezident má též svobodu slova, ne bobříka mlčení. Svobodní ve svých projevech byli i prezidenti Václav Havel a Václav Klaus, byť se to mnohým nelíbilo. Svobodu slova mají novináři, ale svobodu slova mají i jiní, když hodnotí jejich práci. Vždyť jak lze hodnotit, když Václav Moravec v České televizi vypouští s cílem očernit někoho průhlednou lež, že Kroměříž je v kraji Jihomoravském, když je v kraji Zlínském, aniž by na to jakkoliv reagovala Rada České televize.

Prezident Miloš Zeman pojmenoval, co si myslí o některých novinářích. Má na to právo, protože má svobodu slova. Je logické, že s tím někdo nesouhlasí, pokud však nesouhlas znamená upření svobody slova pro prezidenta, jen se dává prezidentu Miloši Zemanovi za pravdu, že mizerní novináři, mafiáni a neonacisté jsou pro něj, a nejen pro něj, ostrůvky negativní deviace.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

22:58 V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

Peticí LIGY LIBE „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ se bude p…