Pražáci, plaťte! Hřib a spol. vás podojí. I důchodce. Mohou zdražit tramvaje i parkování. A fest

17.07.2020 13:50

Praha kvůli koronaviru přichází o miliardy korun. Peníze, které by za jiných okolností utratili v českém hlavním městě zahraniční turisté, teď v tepnách české metropole nekolotají a koalice vedená primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) řeší, co s tím. Cestu vidí v prudkém zdražení lístků v městské hromadné dopravě a ve stejně prudkém zdražení parkovného. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček k tomu napsal pár kousavých slov. A nebyl sám...

Pražáci, plaťte! Hřib a spol. vás podojí. I důchodce. Mohou zdražit tramvaje i parkování. A fest
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj, ilustrační foto
reklama

Anketa

Zaslouží si zesnulý Miloš Jakeš úctu?

82%
18%
hlasovalo: 10580 lidí
Roční kupon na MHD v Praze momentálně stojí 3650 korun. Pokud koalice Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN prosadí své plány, cena kuponu vzroste až na 5500 korun. Informuje o tom server E15. ČTK doplnila, že vedení hlavního města uvažuje také o zrušení slev pro studenty a o zdražení kuponů po starší občany posunutím hranice, od kdy mohou senioři jezdit zadarmo.

Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) však přiznal, že v koalici nad tímto plánem prozatím neexistuje shoda.

V současné chvíli není na ničem koaliční shoda, proto nechci zveřejňovat a ani komentovat jakékoliv pracovní návrhy. Diskutujeme všechna možná opatření, jak se vypořádat s následky pandemie koronaviru,“ řekl ČTK.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček prohlásil, že aspoň vidíme, jak by to vypadalo, kdyby v Česku vládla současná pirátská a takzvaná demokratická opozice.„ No co. Zase máme nové pražské pokrokové instituty a židličky před magistrátem. Holt, mládež řídí Prahu. Aspoň vidíme, jak by republice vládla ‚demokratická opozice‘,“ poznamenal Ovčáček.

Ovčáček udeřil na současnou pražskou koalici

Kritickými slovy nešetřila ani pražská ČSSD, která v posledních komunálních volbách dopadla jako sedláci v pověstné bitvě u Chlumce a v dnešním zastupitelstvu hlavního města nemá ani jednoho komunálního politika.

„Reakce pražské koalice na covid-krizi aneb jak najít novou hloubku cynismu. Plno Pražanů je bez práce, plno zápasí s výpadky příjmů, ale podle Pirátů, Praha sobě a Spojených sil je třeba jim ještě přisolit,“ uhodili sociální demokraté na stávající vedení Prahy.

ČSSD tepe současnou pražskou koalici

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…