Pražská ODS chce dál bojovat s nedůvěryhodnými členy, prozradil Svoboda

17.03.2013 17:34

Pražská ODS bude podle primátora a svého šéfa Bohuslava Svobody pokračovat v postupu proti těm částem strany a členům, kteří mají problémy s důvěryhodností. Svoboda to uvedl v dnešní diskusi Otázky Václava Moravce v České televizi. Přímé rušení dalších místních sdružení v Praze se ale nyní podle primátora nechystá.

Pražská ODS chce dál bojovat s nedůvěryhodnými členy, prozradil Svoboda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda
reklama

"Jsem představitel proudu slušných, v řadě případů zakládajících členů a slušných mladých členů, kteří se nesmíří s tím, že politika bude výtahem k moci, výtahem k majetku," prohlásil Svoboda. Zdůraznil, že občanští demokraté v Praze už jsou "za fází hovoření" o problému s lidmi, kteří mají politiku především jako výtah k moci a vlastním obchodům, a jednají. "Snažíme se to vyřešit a tu garnituru měníme," řekl.

Na konci února zrušila výkonná rada oblastní sdružení v Praze 4 a 12 a středočeskou organizaci Praha - západ. Zástupci zrušených organizací s rozhodnutím nesouhlasí, označili ho za spiknutí neúspěšných a odplatu za kritiku šéfa strany a premiéra Petra Nečase, jehož dlouhodobým podporovatelem je také primátor Svoboda. Obnovu sdružení v Praze 4 už dostal na starosti místopředseda pražské ODS Zdeněk Zajíček, garantem pro Prahu 12 bude senátor Tomáš Grulich.

ODS je už z krize venku

Pražský primátor dnes odmítl spekulace, že plánuje občanské demokraty opustit a vstoupit do TOP 09. Svoboda zdůraznil, že podobné "virtuální pravdy jsou uměle vypouštěny", aby zvýšily nedůvěru k němu. Míní, že útoky se stupňují v situaci, kdy dosahuje cílů, které si jako politik dal. Je proto podle něj nesmysl, že by chtěl odejít ze strany, která má už krizi za sebou.

"Zcela zaručeně," odpověděl pak na otázku, zda pražská ODS má skutečně už svou krizi za sebou.

Naopak ČSSD je podle Svobody řízena "kmotříčky" daleko víc než kterákoli jiná strana v zemi. Jejich peníze podle něj jdou na volební kampaně a na vybudování obrazu sociální demokracie jako strany bez skandálů. Jeho slova senátor a bývalý místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier odmítl s tím, že jde o obvinění bez důkazů. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

21:07 Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené m…