Pražská TOP 09: Místo na kandidátce po Ferim by měl obsadit radní Prahy 2 Zuna

28.05.2021 6:15

Předsednictvo pražské organizace TOP 09 dnes výkonný výbor strany vyzvalo, aby druhé místo kandidátů TOP 09 na pražské volební kandidátce koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) obsadil radní Prahy 2 Michal Zuna. Druhým kandidátem TOP 09 v metropoli by se tak stal namísto Dominika Feriho, který v úterý oznámil rezignaci na poslanecký mandát a neúčast ve volbách poté, co ho několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Usnesení vedení pražské TOP 09 ČTK poskytl krajský manažer Petr Pelc.

Pražská TOP 09: Místo na kandidátce po Ferim by měl obsadit radní Prahy 2 Zuna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri

Třetím kandidátem TOP 09 by se tak, v případě schválení návrhu předsednictva pražské organizace republikovým výborem strany, stal nyní čtvrtý kandidát, jímž je starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. O pozici výše na volební listině by se posunuli i ostatní kandidáti za TOP 09 a na uvolněné místo v dolní části listiny by se dostal první schválený náhradník.

Kandidátní listinu, kterou vede předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, TOP 09 sdílí s lidovci a občanskými demokraty.

Ve Sněmovně Feriho nahradí 1. června dokumentaristka Olga Sommerová. Oznámila to dnes. Filmová režisérka Sommerová kandidovala v parlamentních volbách v roce 2017 na pražské kandidátce TOP 09 a získala 9204 preferenčních hlasů. Na půdě Poslanecké sněmovny se chce věnovat především podpoře kultury i obhajobě České televize.

Deník N společně se serverem Alarm v úterý zveřejnil svědectví několika žen, z nichž některé tvrdí, že s nimi Feri měl sex, i když to výslovně odmítly. Jiné se svěřily, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie či je veřejně dehonestoval. Politik to, že se dopustil sexuálního násilí, odmítl, omluvil se ale za "nevhodné" či "nepatřičné" chování v některých situacích. Tvrzeními v článku se zabývá policie.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nepůjde to jinak. Prostě se musí dát Ukrajině, co potřebuje. Petr Pavel to občanům vysvětlí

14:21 Nepůjde to jinak. Prostě se musí dát Ukrajině, co potřebuje. Petr Pavel to občanům vysvětlí

Zvolený prezident Petr Pavel dal najevo, že je připraven komunikovat s Andrejem Babišem jako s jakým…