Pražská radní se distancuje od Janouška. Žádnou partičku v Zadaru prý netvoří

28.07.2012 9:07

To, že měl lobbista a podnikatel Roman Janoušek v minulosti určitý vliv na magistrátu hlavního města, se začínáme dovídat ze všech stran. Přiznává to i nynější radní Aleksandra Udženija a dodává, že fakt, že je Janoušek její soused v Zadaru nic neznamená. Údajnou zadarskou partičku si vymyslel bulvár, míní.

Pražská radní se distancuje od Janouška. Žádnou partičku v Zadaru prý netvoří
Foto: praha.eu
Popisek: Pražská radní Alexandra Udženija

V Praze v minulých letech opravdu fungovala skupina podnikatelů, která měla velký vliv na magistrát a „Roman Janoušek do ní patřil a přátelství s tehdejším primátorem mu dávalo určitou výhodu,“ přiznává pro MF Dnes pražská radní Aleksandra Udženija, momentální sousedka Janouška v Zadaru.

To, že se teď sama v blízkosti lobbisty Janouška pohybuje, jsou totiž v Chorvatsku sousedé, prý problém není. „To by se spojovaly nespojitelné věci,“ míní Udženija s tím, že Zadaru tráví její rodina dovolenou, protože je její manžel Chorvat.

Že se jí bude snažit někdo tímto spojením poškodit, věděla už dříve. Když se totiž v roce 2010 stala radní, dostávala výhružné vzkazy, že se o tomto sousedství doví novináři. „Poté, co se změnila koalice na magistrátu, se podobné vzkazy opakovaly,“ přiznává radní a dodává, že tuhle „zadarskou partičku“ si bulvár vymyslel.

To, že Janouška zná, ale nepopírá: „Neříkala bych o něm, že je to přítel, spíš známý.“ Kdyby ho teď potkala, rozhodně si neodplivne a nepřejde na druhý chodník. „Klidně ho pozdravím a zeptám se, jak se mu daří,“ prohlašuje a dodává, že by mu řekla do očí, že pro to, co udělal (sražení starší ženy), žádná lidská omluva neexistuje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

21:59 A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

Prezident Miloš Zeman opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální d…