Pražská starostka Hujová se vyjádřila k obědu za erárních devět tisíc: Není to nic divného, bylo tam šest lidí

02.08.2014 21:41

Nic špatného nevidí starostka třetí pražské části Vladislava Hujová (TOP 09) na tom, že si nechala od městského úřadu proplatit účtenku za večeři pro šest osob v hodnotě devíti tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro server Týden.cz.

Pražská starostka Hujová se vyjádřila k obědu za erárních devět tisíc: Není to nic divného, bylo tam šest lidí
Foto: Vladislava Hujová
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09
reklama

Jak napsaly ParlamentníListy.cz, na zmíněné večeři v roce 2012 podáván například humr za 1400 korun, šneci, steak a další francouzské speciality. Starostka se hájí tím, že šlo o významné politické jednání a že jako starostka městské části musí svůj úřad reprezentovat. Sumu devět tisíc korun za večeři šesti lidí považuje za adekvátní a její proplacení v rámci reprezentace úřadu zcela v pořádku.

Upozorňuje na to, že k základním kompetencím starosty patří reprezentace. Přiznává, že někomu se může zdát účtenka vysoká. „Nicméně na tom obědě bylo šest osob a bylo to významné politické jednání mezi představiteli magistrátu a městskou částí,“ uvedla s tím, že za čtyři roky působení ve své funkci absolvovala takových obědů ani ne deset. „Rozhodně nebyly ve výši devíti tisíc, záleželo na počtu lidí. A pokud by to odporovalo pravidlům, která má úřad městské části určená na čerpání rozpočtu, tak by ji úředník, který schvaloval proplacení této částky, určitě neschválil,“ řekla starostka serveru.

Na svoji obhajobu uvádí, že ve snaze snížit náklady na obsluhu volených členů zastupitelstva městské části začala před rokem jezdit svým vlastním autem, za svůj vlastní benzin, přičemž neplatí žádného řidiče. „Takže já se snažím co nejvíce šetřit, být transparentní. Nicméně jestli někdo dá do oběhu účtenku z roku 2012, asi je to nějaký volební boj,“ uvedla s tím, že vedení strany ji v této věci nekontaktovalo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Flastr za „nenávist“: Novináři slaví. Ale vyšla zásadní fakta o soudu

11:37 Flastr za „nenávist“: Novináři slaví. Ale vyšla zásadní fakta o soudu

Odsouzení Michala Krafta, asistenta poslance Jaroslava Foldyny, za jeho texty o migraci je průlomem …