Pražský hospodský otevírá navzdory zákazu. A na úředníky má připravené paragrafy

26.11.2020 19:05

Pražská restaurace a sportovní areál Šeberák včera oznámila na svém facebookovém profilu, že otevírá. „Přijměte pozvání na dobré točené pivo, kance či husu,“ poznamenává jednatel společnosti Jakub. Reaguje tak podle svých slov na chaos, který dělá vláda.

Pražský hospodský otevírá navzdory zákazu. A na úředníky má připravené paragrafy
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

„Vzhledem k chaosu, který naše vláda dělá, musím přistoupit k opatření, které vyplývá ze zákonů a hlavně z potřeb FÚ. Toto nařízení říká, že se jako jednatel s. r. o. musím chovat zodpovědně a hlavně úmyslně nečinit škody na hospodaření a majetku mnou řízené s. r. o. Tak praví zákon. A to jest, chovat se odpovědně k hospodaření s firmou, která je daňový poplatník a je vázána povinností odvádět daně. Nevím, jak to celé dopadne, ale je možné, že Ústavní soud shledá současná opatření za nezákonná. Potom i já se dostanu na stranu nezákonného jednání. Ať už to bude nezákonné čerpání podpory či nedodržování pravidel podle živnostenského zákona,“ vysvětluje na facebookovém profilu restaurace její jednatel.

 
I z toho důvodu se rozhodl, že dnes otevře. „Omlouvám se všem, kteří jsou přesvědčeni, že naše hostinské služby jsou také rizikové pro přenos chřipky. Já už dále čekat nemohu. Doufal jsem, že mí představitelé vědí, co činí. Ale není tomu tak,“ zve všechny na dobré točené pivo, kance či husu.
 
„Chápu, že náš záměr může velmi rychle skončit, pak ale budu vytrvale žalovat naše představitele, kteří svým vyjádřením neustále uvádějí lid v omyl a způsobují škody. Odvážným zákazníkům budeme točit plzeň za symbolickou korunu. Koruna je totiž symbol naší státnosti,“ poznamenal Jakub s tím, že se na své zákazníky těší – a první z nich také přivítal. 
 
Česko v současné době umožňuje restauracím jejich provoz pouze přes výdejní okénka, případně funguje rozvoz jídla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…