Pražský politik se s tím nepáral: Končím na radnici, končím jako předseda, končím u Pirátů

18.08.2021 16:50 | Bleskově

VÍME PRVNÍ Zastupitelstvo městské části Prahy 4 opouští pirátský zastupitel a předseda tamního klubu Adam Jaroš. Informace ParlamentníchListů.cz potvrdil jak dotyčný politik, tak mluvčí MČ. Důvody jsou ovšem neznámé. Jaroš pověsil svou rezignaci na webové stránky Pirátů.

Pražský politik se s tím nepáral: Končím na radnici, končím jako předseda, končím u Pirátů
Foto: Praha 4
Popisek: Adam Jaroš

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26018 lidí
„Formálně tímto oznamuji, že k 31. 7. 2021 rezignuju na funkci předsedy zastupitelského klubu, zastupitelský mandát a jako bonus na členství v MS Praha 4. Prosím PMS o vzetí na vědomí a následné doručení AO ke zpracování,“ poznamenal Jaroš na fóru Pirátské strany bez bližších detailů. Ty přitom požadovala valná část diskutérů.

„Co to? Nějaký vysvětlení bys nesdělil? Jako nic mi do toho není, že jo, ale nás venkovany by to zajímalo,“ vyzvídal Petr Vileta. „Co tak najednou, jaké jsou příčiny a důvody, není to škoda?“ ptal se další uživatel. Ani v tomto případě se nikomu odpovědi nedostalo.

Mluvčí městské části redakci sdělil, že Adam Jaroš informoval starostku Irenu Michalcovou (ANO), že rezignoval na post zastupitele, bez bližších detailů.

Jeden z volených zastupitelů Prahy 4 redakci ParlamentníchListů.cz mimo záznam uvedl, že Jaroš mohl být k rezignaci přitlačen, jelikož „v podstatě pořád jen kritizoval a na Piráty to vrhalo negativní světlo“. Důvod rezignace ovšem může být mnohem prozaičtější.

Jeden z jeho nedávných stranických kolegů zmínil, že se Jaroš chystá za oceán.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…