Pražští radní schválili novelu vyhlášky regulující hazardní hry

27.08.2013 15:14 | Zprávy
autor: čtk, mp

Pražští radní schválili novelu vyhlášky týkající se regulace hazardu. V září ji na stůl dostanou zastupitelé. ČTK to sdělil Jiří Wolf z tiskového odboru magistrátu. Podle radního Lukáše Manharta (TOP 09) se díky novele sníží počet míst, kde se mohou hazardní hry hrát. Z restaurací zmizí hrací automaty. Zakázána bude reklama na hazard. Novela si ale už vysloužila i kritiku, zvláště od Strany zelených.

Pražští radní schválili novelu vyhlášky regulující hazardní hry
Foto: Martin Šimák
Popisek: Herny jsou často kritizovány zejména kvůli kriminalitě

Kromě snížení počtu míst z původních 650 na zhruba 340 míst počítá vyhláška mimo jiné i s tím, že hazard bude v budoucnu dostupný pouze v kasinech a hernách. Pražské radnice dostanou možnost samy určit, zda na svých územích loterie a hazardní hry zcela zakážou. "Vyhláška navíc vylučuje jakoukoli reklamu hazardu," řekl už dřív ČTK Manhart. Zmizí tak neonové poutače a barevné reklamní tabule lákající gamblery do heren.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Justice

Pane Rajchl, mám na vás dotaz k vaší poznámce: Byla by to dokonalá ukázka stavu justice v naší zemi. V jakém stavu je podle vás justice v zemi? Funguje podle vás nezávisle? A jestli ne, co uděláte pokud něco?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…