Pražští radní z TOP 09 navrhli odvolat z firem další členy ODS

31.05.2013 12:27

Radní za TOP 09 navrhli odvolat z dozorčích rad úpraven vody Káraný a Želivka zástupce ODS. Z dozorčí rady firmy Zdroj pitné vody Káraný chtějí odvolat místostarostu Prahy 13 Petra Zemana (ODS) a z Úpravny vody Želivka Tomáše Chválu (ODS) a Zdeňka Lochmana (ODS).

Pražští radní z TOP 09 navrhli odvolat z firem další členy ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09
reklama

Novinářům to dnes řekli zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a předseda zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Vávra. Jde o třetí vlnu změn ve firmách s městským podílem.

Odvolané mají nahradit odborníci

V obou firmách má město téměř 100procentní podíl, minoritní podíly mají obce v okolí nádrží, které z nich odebírají vodu. Z toho důvodu radní změny v dozorčích radách pouze navrhli a nemohli jejich členy rovnou odvolat. "Je to dokončení toho, co jsme začali s bývalým koaličním partnerem ODS, tedy očištění firem od starých kádrů," řekl Hudeček.

Zemana již radní za TOP 09 odvolali minulý pátek z křesla předsedy dozorčí rady Obecního domu. Tady jej nahradila starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS), která se zřekla odměn za funkci. Radní za TOP 09 v uplynulém týdnu také odvolali zástupce ODS z dozorčích rad dopravního podniku, Obecního domu a Kolektorů Praha a navrhli odvolání dalších nominantů ODS z Pražské plynárenské nebo Pražských služeb.

Bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v minulých dnech označil odvolávání zástupců ODS z dozorčích rad firem s městským podílem za snahu vytvořit volná místa pro budoucího koaličního partnera TOP 09. To zástupci TOP 09 odmítli. "Je to naprostý nesmysl. Je nutné tam dosadit odborníky, za které nepovažujeme politiky dosazené za ODS," řekl Vávra.

Rada města má dnes jen šest členů

Z dozorčí rady Pražských služeb navrhli radní z řad TOP 09 odvolat starostu Prahy 4 Pavla Caldra (dříve ODS, nyní nestraník) a místostarostu Prahy 13 Davida Zeleného (ODS) a z Pražské plynárenské Holding zastupitele Prahy 3 Pavla Sladkovského (ODS). Z dozorčí rady dopravního podniku odvolali starostu Prahy 13 a poslance Davida Vodrážku (ODS) a exnáměstka primátora Josefa Noska (ODS) a z Kolektorů Praha Radima Broučka (ODS). U firem, kde je Praha stoprocentním vlastníkem, a rada města tak jejich valnou hromadou, rozhodli radní okamžitě.

Rada hlavního města je složena od jednání zastupitelstva 23. května pouze z šesti členů TOP 09. Nyní TOP 09 jedná o nové podobě vedení města, zbylých pět radních by mělo být zvoleno na jednání zastupitelstva 6. června.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví cenzoři na internetu: Co o nich víme? Čí zájmy hájí? Proběhlo srovnání s Radou ČT

21:28 Noví cenzoři na internetu: Co o nich víme? Čí zájmy hájí? Proběhlo srovnání s Radou ČT

Místopředseda Trikolóry Dalibor Uhlíř se zamýšlí nad mechanismy fungování sociálních sítí, konkrétně…