Pražští zastupitelé projednají Lítačku či smlouvu s Pekingem

25.02.2016 6:43

Pražští zastupitelé se na dnešním jednání budou zabývat novou kartou na městskou hromadnou dopravu Lítačka, která nahradí opencard. Praha chce Lítačku vydávat už od 1. března. Na programu jednání by mělo být rovněž rozdělení finanční rezervy mezi městské části.

Pražští zastupitelé projednají Lítačku či smlouvu s Pekingem
Foto: Twitter Adriany Krnáčové, tan
Popisek: Karta pro pražskou MHD
reklama

Ohledně Lítačky by zastupitelé měli dostat k projednání materiál, který shrnuje dosavadní dění v souvislosti se zavedením nové karty. Materiál si na primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), která má zavedení karty na starosti, vyžádali zastupitelé na lednovém zasedání. Krnáčová již oznámila, že Lítačka bude vydávána od začátku března a spravovat ji bude městská firma operátor ICT.

Na programu jednání by mělo být rovněž rozdělení finanční rezervy mezi městské části. Celkem jde o 430 milionů korun a většinu peněz by měly radnice použít na investice ve školství. Rozdělení peněz schválili již radní i magistrátní finanční výbor.

Zastupitelé mají dnes řešit také smlouvu o spolupráci mezi Prahou a Pekingem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…