Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou kvůli kauze europoslance Polčáka

23.03.2017 6:26

Na mimořádném jednání se dnes sejdou pražští zastupitelé. Zasedání se uskuteční na základě žádosti části zastupitelů. Důvodem svolání jednání je zejména kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který konzultoval výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Opoziční ODS chce navrhnout odvolání dvou radních. V Praze vládne ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

Pražští zastupitelé se mimořádně sejdou kvůli kauze europoslance Polčáka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Stanislav Polčák

V médiích se objevil e-mail, který podnikateli Polčák odeslal a který se týkal odborníků pro pražskou organizaci STAN. Podle svých slov se na Redla a řadu dalších obrátil kvůli tomu, že pražská organizace STAN hledala odborníky na vodárenství nebo energetiku. Kvůli kauze chce opoziční ODS navrhnout odvolání radní Jany Plamínkové (Trojkoalice/STAN), která se e-mailem obrátila na Polčáka.

ODS chce z funkce odvolat také radní pro územní rozvoj Petru Kolínskou (Trojkoalice/SZ). Podle občanských demokratů se Praha dlouhodobě nerozvíjí, za což nese politickou odpovědnost Kolínská.

Jednání zastupitelů má ještě předcházet mimořádné zasedání pražské rady. Ta by měla podle informací ČTK řešit například rozdělení více než miliardové rezervy mezi městské části.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …