Prchal skončil u Babiše. Lidi nepotěšil. Vylila se špína, radši nevidět

01.02.2023 21:25 | Ze sítí

Marketér Marek Prchal a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ukončili spolupráci, která trvala deset let. Prchal to potvrdil serveru Info.cz. Důvodem podle něj není výsledek prezidentských voleb, konec v marketingovém týmu hnutí ANO byl naplánován už před nimi. Prchala nedávno ze svých řad vyloučilo sdružení reklamních profesionálů Art Directors Club Czech Republic (ADC). Babišovu kampaň před druhým kolem prezidentské volby totiž považovalo za neetickou. Prchal se na sociální síti dočkal mnoha reakcí.

Prchal skončil u Babiše. Lidi nepotěšil. Vylila se špína, radši nevidět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Prchal

„Tak teď,“ zmínil Marek Prchal na svém twitterovém účtu jako jediné oznámení, že ukončil spolupráci s Andrejem Babišem a hnutím ANO. A začaly přicházet reakce.

„Příliš málo, příliš pozdě,“ okomentoval to následně Andrej Poleščuk, analytik Evropských hodnot.

„V kolik vám to letí do Argentiny?“ zeptal se Martin Barkovský z Reflexu.

„Myslím si, že kluci z Talibánu nebo skřeti z Dol Guldur potřebují zlepšit mediální obraz, kdo jiný než vy by to měl přijmout,“ dodal Vladimír Sedláček.

„Pls, kdo o tom máte přehled, hlídejte, kam Prchal půjde. Kdokoli ho najme, nezaslouží než peklo,“ sdělil Miroslav Hylš.

„Všichni ho hejtí, já samozřejmě taky, ale... ... ale je fajn, že odešel. O schopného člověka míň, kterej měl žaludek na to, se na těch sračkách podílet. A takových lidí není nekonečno. Bohudík. Tím ale samozřejmě neomlouvám to, na čem se Prchal podílel,“ píše sázkař Michal Sirový.

„Dobytku,“ zkonstatoval o Prchalovi Karel Jindřich Lopata.

„Krysa opouští potápějící se loď?“ zeptal se cestovatel Dan Přibáň.

Prchal byl součástí marketingového týmu ANO od roku 2013, kdy se hnutí dostalo do Sněmovny se ziskem 47 mandátů. Stalo se součástí vlády Bohuslava Sobotky spolu s ČSSD a s KDU-ČSL. Prchal jako odborník na on-line komunikaci a sociální sítě byl od té doby u všech kampaní. Babiš ho po sněmovních volbách v roce 2017 označil za „génia sociálních sítí“, chválil ho i za knihu O čem sním, když náhodou spím.

Prchal stál také u zrodu webu Médiář.cz, který se zaměřuje na marketing a média. V minulosti se mimo jiné podílel na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga nebo radil pražské primátorce Adrianě Krnáčové. Kromě toho se věnoval grafickému designu a žurnalistice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…