Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“

02.06.2020 21:09

Na Hradčanském náměstí v Praze v úterý v podvečer demonstrovaly stovky lidí proti politice prezidenta Miloše Zemana a vlády. Na akci, kterou pořádal spolek Masaryk, vystoupili mezi řečníky například senátoři David Smoljak, Marek Hilšer a Václav Láska, kteří kritizovali volbu nových členů Rady České televize či přístup vlády k Číně, píše iDNES.cz.

Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska
reklama

Zeman lobbuje u vlády za ruské zájmy ohledně dostavby jaderné elektrárny Dukovany, hřímal od mikrofonu Ray Baseley z pořádajícího spolku Masaryk. Během kritiky, která zaznívala v proslovu na adresu prezidenta Zemana nebo vlády, protestující skandovali „Hanba!“ nebo „Demisi!“.

Baseley rovněž připomněl, že si „Pražský hrad u čínské ambasády objednal kritický dopis nedávno zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi v souvislosti s jeho zvažovanou cestou na Tchaj-wan“. Hrad tyto informace popřel.

Slovo si pak vzal senátor Smoljak a pustil se do vlády, že se zachovala nevděčně vůči zdravotníkům, kteří v boji proti koronaviru stáli v první linii a zastupovali fungování centrální vlády. Ocenil roli České televize v informování o koronavirové epidemii a připomněl, že Poslanecká sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, která řekla, že nechápe smysl její existence.

Na jeho slova navázal senátor Hilšer jenž prohlásil, že do české politické kultury stále více pronikají „diktátorské praktiky“ a hrozí jí „mečiarizace“.

K veřejnosti promluvil i senátor Václav Láska, který přítomným ukázal dopis, v němž mu advokát hradního kancléře Vratislava Mynáře hrozí žalobou v případě, že se o něm bude vyjadřovat nelichotivě. Považuje za nutné promluvit, když člověk vidí zlo. I to je podle něj odkaz bývalého prezidenta Václava Havla, který se z Hradu i Strakovy akademie zcela vytratil.

„Podlézání mocným je pro ně víc než lidská práva. A dokonce je pro ně i víc než české zájmy,“ pravil Láska. „Když někdo zrazuje, tak je to zrádce, a my se nesmíme bát to tak pojmenovat,“ reagoval na postoj vlády a Hradu k čínskému komunistickému režimu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stojí za námi celá EU, celé NATO!“ Masakr ambasády Ruska. Babiš a spol. rozhodli

15:08 „Stojí za námi celá EU, celé NATO!“ Masakr ambasády Ruska. Babiš a spol. rozhodli

V poledne vypršelo české ultimátum, aby Rusko umožnilo návrat diplomatů. Moskva nereagovala. Ministr…