Před odchodem bude rada řešit Opencard a svoz odpadu v Praze

21.10.2014 6:18

Končící pražská rada by dnes měla jednat o dalším osudu problematické karty Opencard. Primátor Tomáš Hudeček ČTK v pondělí řekl, že chce prosadit nový systém, který by v průběhu dvou let Opencard nahradil. Strany vznikající koalice postup radních odsoudili. Podle nich by podobné kroky měla činit nová politická reprezentace, která vzešla z voleb.

Před odchodem bude rada řešit Opencard a svoz odpadu v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském magistrátu pokračuje reorganizace

Podle některých informací by se radní měli vrátit i k problematice svozu odpadu v metropoli. Prahou většinově vlastněná společnost Pražské služby minulý týden schválila výpůjčku části firmy od městem vlastněné Technické správy komunikací. Ta by měla od listopadu zajistit svoz odpadu. Pokud se výpůjčka nepodaří, bude muset rada přistoupit k opakovanému prodloužení dosavadní smlouvy s Pražskými službami. Obává se ale střetu se zákonem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

15:35 Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

Hazardní krok, ve kterém Boris Johnson vsadil takřka všechno. Nosný motiv provést už konečně brexit …