Před ruskou ambasádou se demonstruje za Pussy Riot. Zní výzvy k vyhnání fašistů

28.09.2013 16:55

Několik stovek příznivců vězněných členek ruské punkové skupiny Pussy Riot a příznivců techna se sešlo před ruskou ambasádou v Praze. Další stovky tam míří z Holešovic. Jde o pouliční párty, jejíž slogan zní Svatý Václave, vyžeň kapitalisty a fašisty!. Podle organizátorů odkazuje právě na píseň Pussy Riot, která stála za jejich uvězněním.

Před ruskou ambasádou se demonstruje za Pussy Riot. Zní výzvy k vyhnání fašistů
Foto: nme.com
Popisek: Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot
reklama

Účastníci obklopili ambasádu takřka ze všech stran. Z Holešovic k nim míří karnevalový průvod. Transparenty na místě i v průvodu vyjadřují podporu členkám Pussy Riot a kritizují ruského prezidenta Vladimira Putina. Jedna z vězněných, třiadvacetiletá Naděžda Tolokonnikovová, přitom nedávno zahájila hladovku kvůli tomu, aby upozornila na špatné podmínky v ruském vězení, kde si odpykává dvouletý trest.

"Svoboda je nedělitelná, a pokud ji nepodpoříme aktuálně v Rusku, bude tím ohrožena i u nás. Kdo přihlíží zvůli ruských vládců, posiluje i vládce domácí. Svobodu Pussy Riot," řekl ČTK mluvčí karnevalu Do it Yourself (DIY) Bohumil Spálený.

Pětice ruských punkerek ze skupiny Pussy Riot loni v únoru na happeningu v moskevském chrámu Krista Spasitele šokovala věřící představením, v němž pranýřovala těsné styky kremelských politiků s pravoslavnou vrchností. Tři z dívek policie zatkla. Zatímco Jekatěrina Samucevičová byla po odvolání na podmínku propuštěna, Tolokonnikovovou a další členku Pussy Riot Mariju Aljochinovou soudci poslali na dva roky za mříže. Trest skončí v březnu 2014, žádosti o předčasné propuštění i o zmírnění trestu soudy zamítly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne! Fialo, zlý konec. Svržený Babiš? Jeho odpůrce zděšen

8:03 Ne! Fialo, zlý konec. Svržený Babiš? Jeho odpůrce zděšen

Pravicová koalice Spolu, koalice ODS, lidovců a TOP 09 , získala podporu Pirátů a Starostů a Sněmovn…