Před sněmovní komisí k únikům ze spisů začal vypovídat Přibil

25.07.2017 11:32

Před sněmovní komisí k únikům údajů z vyšetřovacích spisů vypovídá dnes dopoledne novinář Marek Přibil. Před ním byli na slyšení zástupci České advokátní komory. Slyšení se podle nich neslo spíše v informativní rovině. Předseda komory Martin Vychopeň je přesvědčen o tom, že obhájci informace z vyšetřování nevynášejí, píše ČTK.

Před sněmovní komisí k únikům ze spisů začal vypovídat Přibil
Foto: Facebook
Popisek: Marek Přibil

„Pokud jde o obhajobu, tak v případě řádně prováděné obhajoby nemá vůbec smysl mluvit o nějakém úniku z vyšetřovacího spisu. Úniky byly v naprosté většině, ne-li ve všech (případech) proti zájmům trestně stíhaných osob, což je naprosto v rozporu s tím, co má obhájce pro klienta v rámci trestního řízení dělat,“ řekl Vychopeň.

Komise si od zástupců komory vyžádala statistiky kárných provinění souvisejících s úniky ze spisů nebo porušením povinnosti mlčenlivosti. Vychopeň uvedl, že vede advokátní komoru osmý rok a s neoprávněným vynášením informací proti zájmům klienta se ještě nesetkal.

Aféra kolem nahrávek novináře Přibila a předsedy hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše vznik komise podnítila. Jde o zvukový záznam jejich rozhovoru zveřejněný na anonymním twitterovém účtu Julius Šuman. Existuje podezření, že spolu mluví o údajích z takzvaného živého policejného spisu. Babiš, jenž má dorazit na slyšení před komisi odpoledne, se opakovaně ohradil proti tvrzením, že od Přibila takový dokument dostal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udáváte v Bruselu! Doprošujete se tam u vrchnosti! Chrstl Andrej Babiš na své kritiky. A řekl, kolik berou

19:01 Udáváte v Bruselu! Doprošujete se tam u vrchnosti! Chrstl Andrej Babiš na své kritiky. A řekl, kolik berou

Většina občanů České republiky týden před Štědrým dnem peče cukroví, nakupuje a balí vánoční dárky a…