Před soudem bude pokračovat projednávání Fuksovy žaloby na stát kvůli kauze "trafik"

16.02.2015 6:47 | Zprávy
autor: vam, čtk

Obvodní soud pro Prahu 2 dnes pokračuje v projednání žaloby exposlance ODS Ivana Fuksy, který žádá čtyřmilionové odškodné za trestní stíhání v kauze údajných "trafik". Na programu jsou listinné důkazy. Fuksa také jedná o smíru s Ministerstvem spravedlnosti, zatím bez výsledku. Stejně s úřadem vyjednává exposlanec Marek Šnajdr. Odškodnění žádá ještě jejich někdejší kolega ze sněmovny Petr Tluchoř, v jehož případě soud zatím jednání nenařídil.

Před soudem bude pokračovat projednávání Fuksovy žaloby na stát kvůli kauze "trafik"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa

Advokát Fuksy Tomáš Gřivna ČTK řekl, že jednání s ministerstvem trvají, dohoda ale zatím uzavřena nebyla. Fuksa tvrdí, že mu kvůli stíhání vznikla nemajetková újma, jako důkazy předložil mimo jiné novinové články nejen v češtině, ale i v polštině, ruštině a švédštině. Stěžuje si i na to, že mu policie nevrátila důležitý diář.

Poslanci si údajně nechali slíbit "trafiky"

Žalobci trojici obvinili v roce 2013 a soud je poslal na měsíc do vazby v jedné z kauz někdejší šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové. Zákonodárci si údajně nechali slíbit "trafiky" v podobě lukrativních postů ve státní firmě výměnou za to, že se vzdají mandátu. Nejvyšší soud následně dospěl k závěru, že exposlanci jsou kvůli poslanecké indemnitě vyňati z pravomoci orgánů činných v trestním řízení, a že je tedy nelze trestně stíhat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastáváte se Babiše

V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslíte, že by se měl postavit Macinkovi? Udělal to jen tak napůl. Proč Macinkovi tolerujete jeho chování? Vy s ním snad nemáte problém? Nebojíte se, že to může poškodit koalici jako celek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Katastrofa. Fico varoval před špatným koncem EU

21:20 Katastrofa. Fico varoval před špatným koncem EU

Slovenský premiér Robert Fico (SMER-SD) před odletem na neformální summit EU o konkurenceschopnosti …