Předseda ODS Fiala vyrazí na turné po regionech. První zástavkou bude Kladno

24. 3. 2014 22:21

Předseda občanských demokratů Petr Fiala pojede turné po regionech, na kterém se chce setkávat se straníky i veřejností. První zastávkou bude 1. dubna Kladno. Informovalo o tom dnes tiskové oddělení strany. Turné je součástí nové kampaně ODS, jež má vysvětlovat změny, o které se nové vedení snaží.

Předseda ODS Fiala vyrazí na turné po regionech. První zástavkou bude Kladno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čerstvě zvolený předseda ODS Petr Fiala

„Aby mohla strana dobře fungovat, je nezbytné, abychom znali postoje našich členů i české veřejnosti,“ uvedl Fiala po dnešním prvním jednání republikového sněmu strany v Choceradech na Benešovsku. O zřízení tohoto zhruba stočlenného orgánu, který má být širším vedením ODS, rozhodl lednový kongres. V orgánu jsou předsedové všech oblastních a regionálních organizací a také grémium. Scházet by se měl třikrát do roka.

Sněm dnes diskutoval mimo jiné o novém směřování strany. Hlavním úkolem nového vedení, které vzešlo z lednového kongresu, je podle Fialy především zdokonalit komunikaci uvnitř strany, ale i navenek.

Komunikaci navenek by měly v budoucnu zajišťovat odborné týmy, které Fiala v současnosti sestavuje. Budou v nich bývalí ministři za ODS, poslanci i nestraničtí odborníci. V médiích už se v minulých dnech objevila jména některých možných členů, v týmech by mohl být například ekonomický expert ODS Jan Skopeček, Václav Klaus mladší či bývalá poslankyně Lenka Kohoutová.

OutStreamVideoPlayer

Fiala: Chceme být znovu tou pravou ODS

ODS chce také zlepšit způsob přijímání nových členů. Na členství čeká zhruba 500 žadatelů, na jejich žádosti ale dosud nikdo nereagoval. Nově by se rada místního sdružení měla k žádosti vyjádřit do čtyř měsíců.

Na změny chce strana upozornit kampaní se sloganem Pravá ODS, dnes vyšla inzerce prvně v denním tisku. V reklamě šéf ODS Fiala říká: „Chceme být znovu tou pravou ODS. To nejtěžší je před námi - získat zpět Vaši důvěru.“ Kolik bude kampaň stát, mluvčí ODS Jana Havelková ČTK neřekla. Podle ní je součástí kampaně pro volby do Evropského parlamentu. „V tuto chvíli ještě nemáme finální rozpočet,“ sdělila ČTK Havelková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…