Předseda Pirátů Ivan Bartoš prozradil, co řešili s prezidentem Zemanem. Prý to místy bylo humorné

2. 11. 2017 16:18

Piráti vyrazili za prezidentem Milošem Zemanem. Ten si pozval všechny parlamentní strany k přátelskému setkání, jak to avizoval už dopředu. S Ivanem Bartošem prý řešili třeba pana Zdeňka Bakalu a kauzu OKD.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš prozradil, co řešili s prezidentem Zemanem. Prý to místy bylo humorné
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš
reklama

„Pan prezident nám řekl tu svoji vizi, doporučení, aby se Piráti účastnili na vládě. My jsme mu řekli naši strategii a vysvětlili jsme mu důvody, proč Piráti po těchto volbách skončí v opozici,“ oznámil Bartoš hned na úvod.

Bavili se prý také o rozložení sil ve sněmovně. Předsedu Pirátů podle jeho vlastních slov překvapilo, jaký přehled prezident o politické scéně má. Ukázalo se také, že si Miloš Zeman prostudoval program Pirátů. Došlo prý i na problematické kauzy, které historicky zatěžují Českou republiku – např. kauza Opencard nebo kauza OKD.

„Řešili jsme také roli pana Bakaly a kauzy OKD. My i při setkáních s jinými stranami prosazujeme zřízení komise na prošetření kauzy OKD. U pana prezidenta se to setkalo se sympatiemi,“ prozradil předseda Pirátů.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Přišly tam na řadu i zábavnější momenty, kdy jsme řešili problematiku diferenciálních rovnic,“ dodal pro zajímavost Bartoš. Tyhle zábavnější momenty prý Piráti asi zveřejňovat nebudou, ale jinak i ze schůzky v Lánech zveřejní tradiční zápas.

Občané se v zápisu zřejmě také dočtou, že v Lánech byla řeč také o předčasných volbách. Ani prezident, ani Piráti tuto možnost nevítají, byť počítají se vším.  

Nakonec Bartoš prozradil, že Piráti zatím neprobírali, jak se postaví k návrhu rozpočtu na příští rok, ale tak či tak prý k velkým změnám zřejmě už nedojde, aby Česko mohlo příští rok začít standardně fungovat podle připraveného rozpočtu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…