Předseda STAN Gazdík: Kdybychom to nezkusili, vyčítal bych si to mnohem víc

25.07.2017 22:55

Předseda STAN Petr Gazdík se rozhodl v dnešním pořadu Události, komentáře ČT24 hovořit o tom, proč se hnutí rozhodlo kandidovat samostatně, nikoliv společně s KDU-ČSL. „Česká politická scéna potřebuje silný středový subjekt,“ sdělil Gazdík.

Předseda STAN Gazdík: Kdybychom to nezkusili, vyčítal bych si to mnohem víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

„Co se stalo, že se dva skauti Gazdík a Bělobrádek rozešli?“ zeptal se moderátor hned úvodem. „Dva skauti Gazdík a Bělobrádek se určitě nerozešli. Rozešly se v koaliční spolupráci politické hnutí a politická strana. Politická strana totiž měla obavy z překonání desetiprocentní hranice,“ svedl rozpad koalice na obavy KDU-ČSL Gazdík.

„My nemáme strach z volebních průzkumů. My jako starostové jsme zvyklí, že dokud toho daného starostu nevidí, tak si to nespojí. Domnívám se, že desetiprocentní hranici bychom překročili. Měl jsem být větším drábem, aby starostové víc pro koalici pracovali,“ zmínil Gazdík. Podle jeho slov měla být hlavně akčnější kampaň.

„Stálo to za to, zkusit to. Kdybychom to nezkusili, vyčítal bych si to mnohem víc,“ sdělil následně Gazdík. Nyní si myslí, že nejlepší cestou je jít do voleb samostatnou cestou. „Kdybychom vstoupili na kandidátku KDU-ČSL, znamenalo by to zřejmě rozštěpení hnutí,“ obhajoval dnešní rozhodnutí STANu Gazdík. Podle jeho slov má nyní hnutí nabídky od dalších podporovatelů.

Gazdík následně zopakoval rozhodnutí STANu ve věci prezidentských voleb, kdy deklarují podporu prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. 

„Naše ideologie je řídit stát jako obec,“ sdělil závěrem Gazdík s poukázáním na oblíbené starosty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

6:34 Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

ANKETA „Myslím, že zmrd je spíše Matěj Hollan,“ říká hudebník Petr Štěpánek v reakci na slova, která…