Předseda Sněmovny Vondráček promlouvá o specifikách české politiky: Na schůzce ODS ustoupíme a za dvacet minut slyšíme z televize, jak je válcujeme

25.11.2017 20:31

Nově zvolený předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se rozhovořil pro server Novinky.cz. Vyvrátil, že by hnutí ANO válcovalo společně s SPD a s KSČM ostatní strany. Podle jeho slov rozdílnost ve vyjadřování, kdy ANO mluví o vstřícnosti a opozice o diktátu, dělají kamery.

Předseda Sněmovny Vondráček promlouvá o specifikách české politiky: Na schůzce ODS ustoupíme a za dvacet minut slyšíme z televize, jak je válcujeme
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

„Když třeba skončila schůzka, na které nás ODS požádala prioritně o školský výbor pro svého Václava Klause mladšího, tak přesto, že jsme měli svého dobrého kandidáta na tuto funkci, jsme jim ustoupili. S tím oni odešli. Dvacet minut na to ODS v televizi říká, jak to ANO válcuje. Na to si člověk v politickém životě těžko zvykne, úplně asi nikdy. Já si na to ještě nezvykl,“ posteskl si úvodem Vondráček. 

Vondráček se následně vyjádřil k tomu, že hnutí ANO stojí o to, aby byla vláda rychle. On sám je přesvědčen, že zemi povládne kabinet s důvěrou. „V tuto chvíli se bavíme věcně a nabízíme, že každému splníme jeho priority, jestliže nejsou v přímém rozporu s naším programem. Musíme samozřejmě nabídnout nějaké kvalitní personální obsazení,“ řekl jasně novopečený předseda dolní parlamentní komory. 

Zopakoval také to, že si umí představit spolupráci s ODS. „Domnívám se, že by mohla přinést spoustu pozitivního,“ podotkl Vondráček s tím, že ODS však hnutí ANO odmítla. „Stávající koalice i přes úspěšnou vládu s námi taky nechce. Kdybychom si vzájemně neokopávali kotníky, mohli jsme být na svou práci hrdí. A pokud jde o komunisty a SPD, tak přinesli své programové priority, o kterých lze debatovat,“ popsal Vondráček. 

Původní text ZDE.

Předčasné volby jsou podle něj špatným signálem pro lidi. Dodal ale, že není vyloučeno, že k nim může dojít. 

Závěrem se vyjádřil také k převzetí nové žádosti policie o vydání kolegů Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Vondráček ji dle svých slov již předal mandátovému a imunitnímu výboru. „Kdyby této kauzy nebylo, tak s největší pravděpodobností nemáme problém nalézt partnery pro vytvoření koalice,“ domnívá se pak v této souvislosti Vondráček, jehož překvapila i rychlost, s jakou policie žádost do Sněmovny opětovně doručila. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Miloše Zemana? Šíří se zvěsti. A výzva „bojovníka za pravdu“

9:07 Konec Miloše Zemana? Šíří se zvěsti. A výzva „bojovníka za pravdu“

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek nastupuje na rekondiční pobyt do nemocnice, oznámil hradní mluvčí J…