Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč udělenou resortu ministryně Šlechtové

20.11.2017 11:14 | Zprávy

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 80 000 korun Ministerstvu pro místní rozvoj. Je za zakázku z roku 2014 na poskytování technické a provozní podpory pro informační systém ministerstva a České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu.

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč udělenou resortu ministryně Šlechtové
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová

Ministerstvo zadalo zakázku bez otevřené soutěže v tzv. jednacím řízení bez uveřejnění. Tuto formu resort zvolil z technických důvodů a z důvodu ochrany výhradních práv. Podle ÚOHS ale k tomu nebyl důvod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zase jde o peníze. Žantovský odhalil řev mediálních „hlídačů pravdy“

8:25 Zase jde o peníze. Žantovský odhalil řev mediálních „hlídačů pravdy“

TÝDEN V MÉDIÍCH Kontroverzní návrh Chat Controlu po přepracování odmítají už jen čtyři státy, Česko …