Předseda ÚOHS zrušil pokutu 700 000 pro ostravský magistrát

14.12.2018 22:22

Pokutu 700 000 korun, kterou uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na konci roku 2014 ostravskému magistrátu, zrušil svým rozhodnutím předseda úřadu Petr Rafaj. Antimonopolní úřad se tak případem bude zabývat znovu. ČTK to zjistila z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 700 000 pro ostravský magistrát
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Statutární město Ostrava dostalo pokutu za uzavření dodatku číslo 4 ke smlouvě se společností Gordic na komplexní podporu a užití programů a rozvoj informačních systémů radnice. Dodatek uzavřený v lednu 2012 znemožňoval vypovědět uzavřenou smlouvu dříve než za pět let. Podle ÚOHS neměl být dodatek uzavřený bez otevřeného výběrového řízení.

Současné rozhodnutí předsedy úřadu je už druhé v tomto případu. Město Ostrava podalo proti rozhodnutí úřadu rozklad v roce 2015 a předseda Rafaj jej tehdy zamítl. Ostrava podala žalobu ke Krajskému úřadu v Brně a ten v roce 2017 rozhodnutí předsedy úřadu zrušil.

Úřad následně podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, který ale rozhodnutí krajského soudu potvrdil a vrátil předsedovi úřadu jeho rozhodnutí.

„Vzhledem k závazným právním názorům vyjádřeným v rozsudku krajského soudu a v rozsudku NSS jsem v dalším řízení o rozkladu dospěl k následujícímu závěru. Napadené rozhodnutí je nezákonné. Nezákonnost spočívá v jeho nepřezkoumatelnosti z důvodu nedostatečného zjištění skutkového stavu,“ uvedl v rozhodnutí Petr Rafaj.

Případ tedy vrátil zpět úřadu k novému projednání, v němž má za úkol doplnit skutečnosti, které podle soudů nebyly dostatečně zdůvodněné.

Pokuta ve výši 700 000 korun byla splatná už v době prvního rozhodnutí předsedy úřadu, tedy v roce 2015. Když pak ale krajský soud rozhodnutí zrušil, poslal úřad přípis na Celní správu, aby pokutu vrátila plátci.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …