Předsedkyně KSČM si přijde jako za vlády Petra Nečase

28.01.2022 14:13

Kateřina Konečná se při čtení novinových titulků obává, že zaspala deset let a vrátila se do doby vlády Petra Nečase. „Kdybych četla jen titulky v novinách, můžu nabýt pocitu, že jsem zaspala deset let, kdy se psalo o asociálních ‚reformách‘ vlády Petra Nečase,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz Konečná.

Předsedkyně KSČM si přijde jako za vlády Petra Nečase
Foto: Vít Hassan
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

U moci jsou dnes většinou ty stejné strany jako před deseti lety. „Ani přístup se nemění – při zhoršující se ekonomické situaci sahají do peněženek pracujících a seniorů. Premiér se také jmenuje křestním Petr. Tehdy Nečas, dnes Fiala,“ říká Konečná.
 
Ze všech ekonomických problémů ale prý nelze vinit současnou vládu, která nyní musí řešit dopady pandemie a lockdownů a také dopady mezinárodní ekonomické situace. 
 

Anketa

Jste pro zvýšení poplatků za ČT?

1%
97%
hlasovalo: 31035 lidí
„Z čeho ji ovšem vinit lze, je její přístup – některé problémy řeší ‚šalamounsky“, čehož je příkladem příspěvek na bydlení, jenž by měl, podle vládních představitelů, ochránit před prudkým zdražování energií. Jiné problémy pro jistotu neřeší vůbec a výpadky příjmů chce hasit hloupými škrty. To je vidět hned od jejího začátku. Podrazila státní zaměstnance, kterým letos oproti dohodě s předchozí vládou „zvýší“ plat méně nebo vůbec, takže v souvislosti s mírou inflace budou tito lidé brát reálně méně,“ obává se předsedkyně.  
 
Jako další příklad uvedla snížení slevy na jízdném seniorům i studentům. „Studenti se zatím ozvali jen na sociálních sítích, neboť je mezi nimi velké množství těch, kteří podporovali některou ze stran nové vládní koalice, a tak asi nečekali, že se jako první začne šetřit na nich,“ říká. 
 
„Kabinet Petra Fialy shání miliardy do rozpočtu, bohatým slíbil, že na jejich zisky nesáhne – koneckonců je to jejich vláda. Platit to tedy mají pracující, senioři, mladé rodiny… To není déja vu, které nás hází o deset let zpátky, to je realita roku 2022,“ uvedla předsedkyně Konečná. 
 
Podle ní nás čeká nelehké období. „Čeká nás boj levice proti vládním škrtům. Že nebude z parlamentních pozic znamená, že to bude těžší, ale ne to, že by to KSČM vzdala. Nevzdá. To by nebyla KSČM,“ uzavírá.
 

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně
  
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…