Předsedové ČSSD, ANO a lidovců budou jednat o vládních postech

18.12.2013 6:40

O rozdělení ministerských postů v nové vládě budou dnes dopoledne jednat předsedové trojice příštích koaličních stran Bohuslav Sobotka (ČSSD), Andrej Babiš (ANO) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Hlavním sporným bodem zůstává Ministerstvo zemědělství, o které usilují lidovci. ANO, které dnes bude také schvalovat koaliční smlouvu, ale zatím trvá na tom, aby tento důležitý resort vedli sociální demokraté.

Předsedové ČSSD, ANO a lidovců budou jednat o vládních postech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Naposledy se trojice šéfů stran setkala v pondělí, na složení kabinetu se ale nedohodla.

Sobotka, který by měl rád dohodu do konce týdne, uvedl, že by vláda mohla mít 17 členů. Ve hře jsou podle něj dvě varianty, které však neupřesnil.

Podle informací z jednotlivých stran je zásadním problémem neshoda na Ministerstvu zemědělství, o které lidovci usilují i na základě pověření víkendové celostátní konference. Zatímco socialisté by podle hlasů ze strany byli ochotni resort lidovcům přenechat, jednoznačně to zatím odmítá ANO, podle něhož KDU-ČSL nemá pro vedení ministerstva vhodné osobnosti.

Předsednictvo a následně i výbor hnutí ANO by dnes měly bez větších problémů schválit koaliční smlouvu, pro kterou se již o víkendu vyslovily stranické orgány sociálních demokratů a lidovců.

reklama

autor: vam, čtk

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…