Předvoj konvoje USA už je zpátky ve Vyškově a zbytek...

11.09.2015 16:50

Předvoj amerického vojenského konvoje se dnes odpoledne vrátil z Maďarska do Vyškova. V předchozích dnech projel Českem a Slovenskem do Maďarska, když mapoval cestu pro hlavní část konvoje, která v neděli a pondělí pojede přes Česko na cvičení NATO v Maďarsku. ČTK to řekla mluvčí vyškovské Vojenské akademie Monika Nováková. Předvoj tvoří 20 vojáků v deseti vozech, v hlavní části bude 550 vojáků ve 150 vozech.

Předvoj konvoje USA už je zpátky ve Vyškově a zbytek...
Foto: David Daniel
Popisek: Podél dálnice D1 se shromáždili lidé s americkými vlajkami a transparenty

Předvoj je nyní v kasárnách ve Vyškově, odkud v sobotu ráno vyrazí zpět na americkou základnu v Bavorsku. "Členové předvoje již dotankovali do svých vozidel pohonné látky v našem autoparku. Vojáky čeká večeře a odpočinek," uvedla Nováková. Předvoj se dá do pohybu v sobotu ve 04:00. Jeho úkolem bylo podrobně zmapovat cestu pro konvoj, po dosažení cíle část členů předvoje zůstala v Maďarsku.

Hlavní konvoj projede Českou republikou až v neděli a pondělí. Hranici v Rozvadově má první ze šesti proudů konvoje překročit v neděli v 09:00 a plánovaný časový odstup mezi jednotlivými proudy vojenských vozidel je vždy hodina. Do Vyškova, který je hlavním cílem přesunu prvního dne, by poslední proud vojenských vozidel měl podle předběžného plánu přijet v neděli ve 22:00.

Při přesunu poskytne česká armáda americkým silám logistickou podporu ve formě dotankování vozidel, zajištění parkování, přenocování a stravování. Z Vyškova vyrazí američtí vojáci ve směru na hraniční přechod Lanžhot se Slovenskem v pondělí v 18:00 znovu v šesti proudech s časovými odstupy 45 minut.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Převrat roku. Poche se spojil s Kalouskem. Máme informace o zákulisí bojů o Babišovu vládu. Pochemu jde doslova o život

12:41 Převrat roku. Poche se spojil s Kalouskem. Máme informace o zákulisí bojů o Babišovu vládu. Pochemu jde doslova o život

Jak vypadala současná vládní krize čitelně, tak se nyní značně komplikuje. Uvnitř ČSSD se totiž zača…