Předvolební mítink v Kutně Hoře se změnil v boj o život. Jeden z účastníků dostal infarkt

30.08.2016 19:52

Předvolební mítink Juliuse Špičáka, který kandiduje do Senátu právě v kutnohorském volebním okrsku, se změnil v drama. Muž z publika dostal infarkt a jen díky rychlému zákroku profesora z IKEM Špičáka se mu podařilo zachránit život.

Předvolební mítink v Kutně Hoře se změnil v boj o život. Jeden z účastníků dostal infarkt
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Julius Špičák (vpravo) a ministr obrany Martin Stropnický (uprostřed) na předvolebním mítinku v Kutné Hoře.

Beseda s občany, jíž se kromě uznávaného lékaře a kandidáta do Senátu Špičáka (ANO), účastnil i ministr obrany Martin Stropnický nebo místostarosta Kutné Hory Josef Viktora, byla právě v plném proudu, když jeden z občanů při pokládání své otázky upadl na zem a zůstal bez známek života. Štěstím v neštěstí bylo, že právě Špičák je vynikajícím lékařem, který působí v pražském IKEMu a osmaosmdesátiletému muži tak okamžitě poskytl první pomoc. „Pan profesor masíroval tomu pánovi srdce snad patnáct minut, nebýt jeho, asi by to nepřežil,“ řekla jedna z přítomných účastnit mítinku, která si nepřála být jmenována.

„Po příjezdu rychlé záchranné služby pokračovali záchranáři v resuscitaci a Špičák vyzval všechny přítomné, aby mu dotazy pokládali individuálně venku,“ dodala žena. Muž byl následně odvezen do nemocnice a pozitivní zpráva je, že již byl při vědomí a s lékaři komunikoval.

Původně se sice beseda podle propagačních materiálů měla točit především kolem zdravotnictví, rozhodně to ale mělo být vše v rovině politické diskuse.

Za redakci přejeme muži, který mimochodem stačil říct, že se celý život věnoval žurnalistice, hodně zdraví.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Netflix nebo HBO. Nebaví, zruším předplatné. Proč to nejde u ČT, ptají se lidé

14:25 Netflix nebo HBO. Nebaví, zruším předplatné. Proč to nejde u ČT, ptají se lidé

Jak oznámil ministr Baxa z ODS, připravovaná mediální novela znamená změny. Místo 135 Kč se bude pla…