Přejmenují po Janu Třískovi Karlův most? padlo. Jan Hrušínský sedí a brečí. A z Hradu zaznělo...

25. 9. 2017 10:11

K úmrtí populárního herce Jana Třísky, jenž nepřežil svůj sobotní pád do Vltavy, se vyjadřují mnozí na sociální síti i ve vysílání České televize.

Přejmenují po Janu Třískovi Karlův most? padlo. Jan Hrušínský sedí a brečí. A z Hradu zaznělo...
Foto: Reprofoto Budvar
Popisek: Jan Tříska v reklamě na Budějovický Budvar

„Bolestná zpráva o odchodu velkého umělce. Postupně nás opouští generace herců a tvůrců, která opravdu uměla,“ zmínil k úmrtí Jana Třísky hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Jan Tříska mimořádná osobnost na plátně, pódiu i mimo něj. R. I. P,“ vzpomenul také ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Rýpavou poznámku pak sdělil glosátor a někdejší komunální politik ODS Petr Paulczynski. „Navrhne Fenič přejmenování Karlova mostu na most Jana Třísky?“ Reagoval tak na iniciativu Fero Feniče, který se zasadil o přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla.

Anketa

Kdybyste byli Němci, kdo by dostal váš volební hlas?

92%
4%
hlasovalo: 11718 lidí

„O těch okolnostech nechci přemýšlet. Stále jsem doufal, že se z toho Honza dostane a že se uvidíme. Teď tady sedím a brečím a nechce se mi uvěřit, že už tady není,“ vzpomněl na Třísku ve vysílání ČT24 Jan Hrušínský. „Jako malej kluk jsem s ním měl možnost hrát v Národním divadle,“ zmínil mimo jiné Hrušínský, jenž jej podle svých slov znal celý život. Hrál s ním totiž pak i v divadle Na Jezerce. „Byl to profík, měl jsem ho strašně rád,“ podotkl Hrušínský smutně.

Následně Hrušínský vzpomněl i na to, jak Tříska emigroval v 70. letech. „Komunisti jsou zločinci a to, že nebyli potrestáni, je nejhorší věc, která Českou republiku potkala. Vyhnali odtud lidi, jako byl Jan Tříska,“ sdělil Hrušínský. „Byl to člověk, který měl rád svoji zemi, ale věděl, že tu nemůže dál být. Nechápu, jak je někdo mohl volit,“ dodal Hrušínský, jenž rozhodně nevěří, že by Tříska chtěl spáchat sebevraždu. „Byl jako herec pověrčivý, měl na Karlově mostě místo, kde položil dlaň a věřil, že tu práci pak odvede dobře. On by neohrozil natáčení, že by vědomě něco takového udělal. To považuji za naprosto vyloučené,“ uzavřel Hrušínský.

Vzhledem k pietě a s ohledem na pozůstalé Jana Třísky ParlamentníListy.cz pozastavují diskusi pod tímto materiálem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …