Přejmenujme ruzyňské letiště po Whitney Houston! žádají vtipálci

14. 2. 2012 17:59

Uctěme památku Whitney Houston, tak jak si to za svoje celoživotní dílo bezesporu zaslouží a přejmenujme po ní pražské letiště v Ruzyni. Tak zní žádost „výzvy“ uživatelů sociální sítě Facebook, kteří za tím účelem založili stejnojmennou stránku.

Přejmenujme ruzyňské letiště po Whitney Houston! žádají vtipálci
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla

Přestože na stránce není výslovně uvedeno, že se jedná o recesi, je to patrné z některých příspěvků v diskusích. Někteří lidé, jež se ke stránce připojili však výzvu myslí vážně a dokonce se podivují nad tím, že Houston byla americká zpěvačka, tak proč po ní pojmenovávat české letiště.

Administrátoři stránky patrně naráží na vlnu hysterie, jak někteří čeští politici i osobnosti označili snahy o přejmenování letiště po Václavu Havlovi. Petice za přejmenování Ruzyně po bývalém prezidentovi, který zemřel loni v prosinci, se totiž objevila jen několik dnů po jeho smrti a kritici tohoto záměru především upozorňovali, že s takovým krokem by se nemělo pospíchat.

Záměr přejmenování pražského letiště po Václavu Havlovi kritizovali i někteří jeho dlouholetí podporovatelé či známí s argumentem, že Havel nesnášel létání. Pod elektronickou petici za přejmenování po exprezidentu Havlovi se podepsalo přes 80 tisíc lidí. Nedlouho po jejím založení vznikla i petice proti přejmenování, která nyní čítá téměř 24 tisíc podpisů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sodoma u Havla, jen pro dospělé. Docent Valenčík se cestou do práce nestačil divit

13:07 Sodoma u Havla, jen pro dospělé. Docent Valenčík se cestou do práce nestačil divit

V Praze můžete vidět ledacos. Tak například docent Radim Valenčík, známý čtenářům ParlamentníchListů…