Překvapení: Majerová Zahradníková porazila Pekarovou Adamovou

18.08.2021 7:50 | Seriál

I mezi čtenáři Seznam Zpráv vyhrála soutěž o první dámu české pravice Zuzana Majerová Zahradníková. V hlasování celkem jasně porazila Markétu Pekarovou Adamovou. Dotazy Jindřicha Šídla jí představily jako patriotku, milovnici piva i drsného humoru. Její soupeřka se přimlouvala za přijetí eura a dlouho přemýšlela, který z polistopadových premiérů jí vlastně uspokojil.

Překvapení: Majerová Zahradníková porazila Pekarovou Adamovou
Foto: repro Seznam Zprávy
Popisek: Šťastná volba. Majerová Zahradníková, nebo Pekarová Adamová?

Tým pořadu Šťastné pondělí na portále Seznam Zprávy přišel se zábavnou volební hrou. Jmenuje se Šťastná volba a čtenáři v ní volí mezi lídry kandidujících stran. Osm subjektů bylo rozděleno do dvojic a vyřazovací metodou dospěje Jindřich Šídlo se svým štábem k vítězi voleb.

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26244 lidí

Druhý zápas prvního kola postavil proti sobě dvě dámy, hlásící se k politické pravici.

„Souboj dvou pravicově orientovaných žen, které mají dohromady čtyři příjmení,“ avizoval Jindřich Šídlo toto „čtvrtfinále“.

Obě dámy prý mají kuráž, což prokázala zejména Zuzana Majerová Zahradníková, která dokázala v kuráži překonat i Václava Klause mladšího. Ten před několika měsíci odstoupil z čela Trikolóry a Majerová se tak stala předsedkyní strany s ambicemi postoupit do Poslanecké sněmovny.

Hned první Šídlova otázka obě dámy rozdělila. Moderátora zajímalo, zda by vláda v příštím volebním období měla stanovit termín pro přijetí eura. „Doufám, že se tak nestane,“ uvedla Majerová, která společnou evropskou měnu dlouhodobě odmítá. Naopak Pekarová říká, že by vláda „měla udělat vše proto, aby bylo reálné ho přijmout“. Uvědomuje si ale, že v příštím volebním období to asi ještě nebude.

Druhý dotaz zněl, kolik je v jejich straně procentní podíl žen. Pekarová Adamová si myslí, že přes třicet procent, ale přesné číslo říct nedovedla. Majerová Zahradníková připomněla, že Trikolóra má mezi svými poslanci většinu žen, čímž je unikátní.

A s kým by dámy určitě nemohly sedět ve vládě? „S Piráty,“ vypálila okamžitě Zuzana Majerová Zahradníková. Markéta Pekarová Adamová začala recitovat: „S hnutím ANO, s komunistama, s SPD a dalšíma podobnýma extremistama a populistama.“

Voličské právo mladým od 16 let by nedala ani jedna z předsedkyň. Pekarová se obává naboření rovnováhy, že dospělost začíná v 18, podle Majerové je k voličskému právu třeba alespoň minimální životní zkušenost.

CELÝ SOUTĚŽNÍ POŘAD ZDE

Adopce dětí homosexuály, ožehavé téma. Předsedkyně Trikolóry toto právo rázně odmítla, nikdo podle ní nemůže mít právo na dítě. Naopak Pekarová uvedla, že „je možné, aby tak učinil jednotlivec a já myslím, že v budoucnu by to měly být i páry“.

„Má stát prodat pivovar Budvar“, napsal si Jindřich Šídlo další otázku jako privátní jazykolam. Podle Markéty Pekarové by stát neměl podnikat v tržních oblastech, a pivovarnictví je právě takovou oblastí. Zuzana Majerová se s ní v tomto zcela shodla. V doplňující otázce se obě dámy vyznaly, že pivo mají rády, Zuzana Majerová prý ale raději Plzeň.

Odlehčená fáze rozhovoru pokračovala dotazem, kterému fotbalovému klubu předsedkyně fandí. Pekarová uvedla, že fandí všem, kteří sportují bez dopingu. Zuzana Majerová se jako olomoucká patriotka naopak hrdě přihlásila k místní Sigmě, v mezinárodních soutěžích pak s celou rodinou hrdě fandí londýnskému Arsenalu.

Kdo byl podle dam nejlepším polistopadovým předsedou vlády? „Samozřejmě Václav Klaus,“ neváhala šéfka Trikolóry. „Hm, to je docela složitá otázka,“ zamyslela se šéfka TOP 09. Nakonec z ní vylezlo že „jeden z těch dobrých byl Topolánek“.

Pak se diváci ještě dozvěděli, že oblíbeným seriálem Markéty Pekarové byly v době, kdy ještě byla jenom Adamová, Přátelé, zatímco Zuzana Majerová dává, když už se na televizi dívá, přednost drsnějšímu humoru série Městečko South Park nebo seriálu Dexter.

Na úplný závěr pak šéfka Trikolóra Svobodní Soukromníci hádala, že její kandidátka získá dvojiferný volební výsledek, zatímco pražská lídryně SPOLU věří, že její kandidátka získá v celé republice třicet procent.

Pak podle pravidel až do úterní půlnoci hlasovali čtenáři. A i když se o politické orientaci Seznam Zpráv říká ledacos, tentokrát celkem jasně zvítězila Zuzana Majerová Zahradníková.

Z 28 978 čtenářů pro ni hlasovalo 55,5 procenta. Lídryně pravicové kandidátky tak postupuje do semifinále Šťastné volby.

reklama

autor: jav

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

10:45 Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

Prodávat vánoční kapry, nebo neprodávat? To je oč tu běží. Ochránci zvířat mají jasno, že jde o týrá…