Překvapivá majetková přiznání: Bendl si koupil statek za osm milionů

20.08.2013 14:02

Bývalí ministři z vlády expremiéra Petra Nečase po opuštění svých úřadů odevzdali majetková přiznání za letošní rok. Týkají se období, kdy byli v čele jednotlivých ministerstev či vlády. Informace o jednotlivých majetkových přiznáních přinesl server Aktuálně.cz.

Překvapivá majetková přiznání: Bendl si koupil statek za osm milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Petr Bendl

Z odevzdaných přiznání vyplývá, že nejvíce nakupoval bývalý ministr zemědělství Petr Bendl. Ve dvou obcích na Kladensku si pořídil statek za osm milionů korun a okolní polnosti o rozloze zhruba 43 tisíc metrů čtverečních. Podle katastrů nemovitostí za ně zaplatil rovnou při nákupu.

Pro Aktuálně.cz uvedl, že nový majetek koupil z 15 milionů korun, které nabyl v rámci rozvodového řízení se svou bývalou manželkou.

Za nemovitosti utrácel i expremiér Nečas. Ten si letos nyní již s bývalou manželkou Radkou pořídil byt v pražském Kamýku, za který zaplatil 4,2 milionu korun. Podle deníku Mladá fronta Dnes bude každý měsíc splácet hypotéku ve výši 16 tisíc korun, a jak lze vyčíst z jeho přiznání, zbývá mu ještě splatit částka 2,5 milionu korun.

Exministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová si společně s manželem koupila byt 2+1 za 255 tisíc korun a k rodinnému domku si dopřála i bazén, jehož cena přesáhla 650 tisíc korun. "Půjčku nemám, použila jsem stavební spoření a investoval samozřejmě i můj manžel," upřesnila, odkud čerpala finanční prostředky ke koupi.

K velmi podrobnému seznamu příjmů i darů se i letos přiznal exministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Uvedl například, že dostal od Nečase lvíčka jako ozdobu na klopy, víno champagne od bývalého kolegy Petra Mlsny či medovinu od Jana Stráského, bývalého ředitele Národního parku Šumava. Dodal také, že si v letošním roce navýšil překlenovací úvěr z 2,8 na 4,5 milionu korun.

Stejná povinnost čeká i ostatní poslance, pokud se dnes odhlasuje rozpuštění Poslanecké sněmovny, a členy vlády Jiřího Rusnoka, až dojde ke jmenování nového kabinetu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …